„Podle demografické studie je za posledních šest let o tři tisíce žáků méně. V posledních osmi letech jsme k podobným krokům nepřistupovali, takže to musíme udělat teď. Máme několik variant. Některé školy se budou slučovat, jiné stěhovat nebo rušit. Týkat se to může čtyř až šesti základek. Konkrétní rozhodnutí zatím nepadlo,“ vysvětlil místostarosta pro oblast školství Václav Krištof (ODS).

Nevoli vyvolala informace například mezi rodiči v Braníku. Pod petici proti sloučení se jich už podepsalo několik desítek. „Jsme proti. Plány vypadají tak, že v budově zůstane jen první stupeň a druhý bude muset chodit 1,5 km na Planinu. Tam ani nejezdí tramvaje či autobusy,“ brání se ředitel ZŠ Školní Michal Pavlo.

„Dostala se k nám dokonce informace, že volné patro obsadí nějaká soukromá střední škola. To je absurdní, malé děti se nemohou ve společných prostorech setkávat s osmnáctiletými lidmi,“ dodal. Většina rodičů mu dává za pravdu. „Nevěřili jsme vlastním uším, když jsme se o tom dozvěděli,“ říká maminka jedenáctileté Adélky Zuzana Krausová.

Podrobněji se tématu věnujeme v s obotním vydání Pražského Deníku (28.4. 2007) na str. 8