Hodinu před zasedáním se v parku před radnicí sešla bezmála stovka žáků a jejich rodičů s transparenty v rukou. Školáci z Jitřní dokonce dostali na včerejšek ředitelské volno. „Obyvatelům Hodkoviček jsme roznesli informační letáčky, aby nás přišli na radnici podpořit,“ řekla předsedkyně rady rodičů a školské rady ZŠ Jitřní Radomíra Nosálová.

Vše při starém

Zastupitelstvo sice rozhodlo o spojení, ale původní plány radnice se školami Jitřní a Filosofská doznaly ústupků. Městská část chtěla dříve přestěhovat žáky do jedné budovy. Všichni však nakonec zůstanou tam, kde jsou. Podle místostarosty Václava Krištofa se stanou pouze jedním subjektem s vedením ve Filosofské. Zařízení v Jitřní bude mít navíc jistotu, že v něm zůstanou všechny ročníky, od prvního až do devítky. „Za to jsme rádi. Nepotěšilo nás ale, že se vedení automaticky ujme ředitelka Filosofské. Férovější by bylo, aby ředitelé předložili své vize, ať zvítězí lepší,“ řekla Nosálová.

Od 1. září 2008 se sloučení nevyhnou také obě školy v Jánošíkově ulici. V jedné budově zůstane první stupeň a druhý objekt obsadí starší děti. Předsedkyně rady rodičů jedné z těchto škol Lenka Omelková zastupitele před rozhodnutím důrazně žádala, aby situaci zvážili. Celý plán na sloučení podle ní není dostatečně propracovaný. Poukázala na to, že školní kuchyně s jídelnou nemá dostatečnou kapacitu, a že sloučené zařízení bude vzdělávat osm set dětí, což je desetina všech školáků v Praze 4.