„Nechápeme, proč zrušila výběrové řízení těsně před prázdninami a dala to ředitelce vědět až týden poté. Všichni jsme s opravou během července a srpna, kdy je školka zavřená, počítali. Ředitelka už dokonce v návaznosti na to zajistila vymalování a položení podlah,“ argumentovala Radka Pretlová. Za pravdu jí dali i další příchozí. Podle nich radnice situaci podcenila a jediný, kdo na to doplatí, budou děti.

Místostarostovi pro oblast školství Jiřímu Matuškovi (ODS) připadají spory kolem výměny oken „příliš nafouknuté“. „S ředitelkou jsme několikrát jednali a sdělili jí, že výsledky výběrového řízení budou 18. července. Budeme dělat všechno možné, aby firma nastoupila už třicátého,“ přislíbil. Pokud by se práce protáhly, děti se buď rozdělí do jiných školek, pojedou na školu v přírodě nebo se umístí do školní družiny na Základní škole Pražačka.

Řešení se ale rodiče dozvědí až koncem července. „Pokud bychom skupinu dětí umístili do školní družiny, samozřejmě bychom zajistili i pracovníka, který by dbal třeba na hygienu na toaletách,“ odpověděl Matušek na připomínku, že prostory ve družině hygienicky nevyhovují.

Jaký byl důvod, že rada zrušila minulé výběrové řízení, nikdo z radnice vysvětlit nedokázal. „Rada má devět členů a každý hlasoval, jak uznal za vhodné,“ uvedl mluvčí radnice Jan Sotona.