Na místě zasahovaly záchranné složky, včetně Záchranné služby ASČR. „Posádka RV Zbraslav zasahuje s ostatními složkami IZS ve Vraném nad Vltavou u vážně zraněné osoby po srážce s vlakem. Na místě i Inspektor provozu," napsali záchranáři na platformě X  19.23.

Marek Hylebrant, mluvčí středočeské záchranné služby, posléze potvrdil, že žena srážku s vlakem přežila, utrpěla však devastující zranění dolní končetiny a musela jí být provedena amputace. „Pacientka byla při vědomí, ale posléze byla uvedena do umělého spánku a připojena na umělou plicní ventilaci. Byla převezena do Fakultní nemocnice  Motol," uvedl.

close Zásah IZS na trati mezi Skochovicemi a Vraném nad Vltavou 1. 2. 2024 info Zdroj: ZZ ASČR zoom_in Zásah IZS na trati mezi Skochovicemi a Vraném nad Vltavou 1. 2. 2024

Mluvčí policie Michaela Richterová vzápětí potvrdila, že sražená je pětačtyřicetiletá žena z Dolních Břežan, po níž policie 1. února odpoledne vyhlásila pátrání. „Pátrání bylo odvoláno. Událost je nyní předmětem šetření," doplnila.

Pátrání bylo vyhlášeno poté, co žena odešla ze svého domova v Dolních Břežanech, kde nechala dopis na rozloučenou a dalším příbuzným rozeslala zprávu, že chce ukončit život.