„Kvůli hluku z dopravy je pozitivní, že se síň obrátila do klidnější ulice. Nyní navíc oproti minulosti nabízí i větší komfort. Síň má klimatizaci, bezbariérový přístup i oddělenou úpravnu pro nevěsty,“ říká starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Od jara loňského roku sloužila místo Skleněného paláce jako úředně určená místnost pro uzavírání manželství Pelléova vila. „Občany Prahy 6 ale oddáváme i na neobvyklejších místech. Například herec Jiří Suchý se nechal oddat doma. Mezi oblíbené lokality patří i Baba, Ladronka nebo Hvězda. Svatba se konala ale i přímo nad Dívčím skokem v Divoké Šárce,“ vyjmenovává Chalupa.

Další změny

Oblíbený Skleňák současně prochází i dalšími změnami. V příštích týdnech zde bude zahájen provoz kavárny, vznikly i obchody s vínem a květinami. „Městská část zřídí také informační centrum funkcionalismu. Nyní vypisujeme výběrové řízení na provozovatele tohoto centra,“ dodává Chalupa.

Skleněný palác je architektonickým unikátem a vždy byl považován za jednu z nejlepších adres v Praze 6. Je v něm 63 bytů, které jsou všechny vytápěny ze stropu. V domě v minulosti bývaly i zimní zahrady, tenisové kurty, lázně nebo sluneční terasa na střeše. Jako jediný dům na Praze 6 měl také vlastní podzemní garáže.

O Skleněném paláci byl natočen dokument a odehrává se v něm i nejeden český film. K jeho slavným obyvatelům patřili v posledních letech například Jiří Krejčík, Jaroslava Moserová nebo Roman Češka.