V Rybárně je několik sdílených dílen, které spojují řemesla s moderními nástroji a technologiemi. „Prostor oživíme pestrým programem workshopů, výstav, přednášek i koncertů,“ uvedl ředitel Skautského institutu Miloš Říha. Otevřeno bude denně. Aby mohlo k vybavení domu dojít co nejrychleji, spustil Skautský institut crowdfunding na Hit-hitu, kde lze projekt podpořit do soboty 7. srpna.

„Víme, že vstupujeme do živého sousedství, chceme se do něj aktivně zapojit. Při oživování domečku počítáme s úzkou spoluprací s jedním z místních spolků s názvem Kamparta. Chceme, aby dům plnil i potřeby místních obyvatel,“ říká vedoucí projektu Rybárny Barbora Mrázová.

„Myšlenku takového tvůrčího prostoru rozvíjíme už dva roky a jsme nesmírně rádi, že se teď pro ni podařilo najít tento výjimečný prostor. Jdeme do toho s velkou vděčností Praze 1 a odhodláním dokázat, že náš projekt má smysl,“ dodává.

Tým má zkušenosti

Očekávání na straně městských představitelů jsou jasná: „Mám velkou radost z toho, že se nám vše podařilo dotáhnout do úspěšného konce, a držím skautům palce. Věřím, že ve spolupráci s ostatními spolky a sousedy Rybářský domeček brzy oživí,“ uvedl radní Prahy 1 pro kultivaci a oživení památkové rezervace Michal Caban.

Tým, který bude Skautský institut v Rybárně rozhýbávat, tvoří mladí lidé s dlouholetou zkušeností s provozem, dramaturgií i organizací přednášek, koncertů a debat ve Skautském institutu na Staromáku. Tam bylo během šesti let uspořádano více než 1500 akcí pro veřejnost.

„Věříme, že jsme se na Staromáku osvědčili a ukázali, že umíme do veřejného prostoru přinést něco nového a dobrého. Do tohoto nového projektu se vrháme znovu po hlavě a opět s otevřenou nabídkou spolupráce pro lidi, kteří budou chtít tohle místo tvořit společně s námi,“ uzavírá Říha.