Změny začnou už tento víkend. Vsobotu 22.prosince bude fungovat veřejná doprava vPraze podle stávajícího jízdního řádu, ale frekventované tramvajové linky 4, 6a 18budou posíleny.

„Oden později pojedou vkratších intervalech linky 4, 7, 9a 11, protože se budou řídit sobotními jízdními řády. Navíc posílíme linky 4, 6a 18,“ vysvětlil Deníku Ondřej Pečený zdopravního podniku (DP). Autobusy 143, které jezdí mezi Dejvickou a Strahovem nebudou vprovozuvůbec.

Na Štědrý den sveze metro lidi, kteří shání dárky na poslední chvíli, podle sobotních grafikonů. Od 19:00 hodin až do ukončení provozu bude na všech linkách interval 20minut.

Tramvaje budou fungovat do 16:30 hodin jako vsobotu, po té však dopravce provoz denních linek postupně omezí a ukončí ho mezi 18:00 a 19:00 hodin. Potom začnou jezdit každých třicet minut nočnílinky.

Provoz připomene prázdniny

„Provoz autobusů bude do 18:30 h podle sobotních jízdních řádů, potom začnou jezdit vybrané spoje přibližně po čtyřiceti minutách,“ sdělil Deníku Ondřej Pečený zDP. Poslední lanovka zamíří zÚjezdu na Petřín v17hodin.

Osvátcích 25.a 26.prosince bude metro, autobusy itramvaje fungovat jako vneděli. Ke konci příštího týdne si cestující nostalgicky zavzpomínají na teplejší období. Metro a autobusy totiž pojedou podle prázdninových jízdníchřádů.

„Autobusy, lanovka a přívozy však pojedou jako vnormální pracovní den,“ upozornil Pečený. Ovíkendu 29.a 30.12. bude fungovat MHD vklasickém režimu, snad jen stím rozdílem, že již zmiňovaná linka 143stále nebude fungovat.

Metro pojede ohodinu déle

Na Silvestra pojede metro jako vsobotu a od 20hodin každých deset minut. Poslední soupravy vyjedou netradičně až hodinu po půlnoci.

Tramvaje pojedou jako vsobotu, ale noční spoje budou výjimečně fungovat až do sedmi ráno. Autobusy dodrží klasické pondělní intervaly až do 20:30. Potom budou jezdit až do rána po dvaceti, třiceti, čtyřiceti, či šedesáti minutách, vzávislosti na čísle linky. Provoz lanové dráhy skončí poslední pracovní den vroce v18hodin, intervaly přívozů nevybočí zpondělního normálu.