Na plochách momentálně roste len, chrpa, vlčí mák, řebříček či karafiát. Po odkvětu se louky posekají a udržovat se budou jako travní porost. Louky vznikly za podpory Letiště Václava Havla, které přispělo částkou 500 tisíc korun.

Budování kanalizace mění trasu autobusu  S deset dnů trvající změnou musí od středy počítat lidé, které v Braníku cestují autobusovou linkou číslo 124. Dopravní omezení spojené s výstavbou kanalizační přípojky v ulici U Dubu má vliv i na její trasu. Ta se nemění ve směru jízdy k zastávce Želivského – při jízdě směrem na Dvorce však jsou autobusy kvůli šířkovému omezení odkláněny ze zastávky Dobeška přes ulici Nad Lomem. Je s tím spojeno dočasné přesunutí zastávky U Háje do Kovriginovy ulice – zhruba 200 metrů po směru jízdy.

Havárie plynu si vynutila neočekávanou uzavírku  S neplánovanými dopravními komplikacemi se musí vypořádat řidiči v okrajové části Nuslí. Kvůli poruše na potrubí spojené s únikem plynu tam byla v pondělí odpoledne uzavřena část Horské ulice. Úsek od křižovatky s ulicí Na Slupi po ulici Františka Lenocha by měl podle informace policie zůstat kvůli opravám neprůjezdný až do nedělního podvečera.

Ze zastávky Lahovický most zbývá na čas jen půlka  Opravy povrchu vozovky ve frekventované Strakonické ulici přinášejí komplikace řidičům – a od středy pocítí důsledky dopravních omezení také lidé cestující autobusy městské hromadné dopravy na lince číslo 255. Ve směru jízdy k zastávce Přístav Radotín (a to pouze pro tento směr) je dočasně zrušena zastávka Lahovický most. Opět v provozu má být v úterý. 

Důsledky uzavírky v Nuslích pocítí cestující na kilometry daleko  Série velmi rozsáhlých omezení provozu tramvají v Nuslích, které si vynutily práce na rekonstrukci kanalizace a úpravách plynovodů, startuje ve středu obousměrným přerušením provozu v úsecích Moráň–Otakarova a Albertov–Výtoň. Odklony tras, které zasahují až do Vršovic, na Vinohrady a na Smíchov, se v denním provozu týkají linek číslo 7, 13, 14, 18 i 24; v noci pak 93 a 95. V trase Otakarova–Albertov–Výtoň cestující svezou náhradní autobusy s označením X7 (v nočním provozu X93). Aktuální omezení má platit do začátku září, v závislosti na postupu prací však budou následovat další dopravní opatření.