HospitalityFanoušci melodického drum & bassu zbystřete. Hospitality night nabídne přední jména scény, jako je Maduk, Krakota, Camo&Krooked, Keeno či Fred V&Grafix.
Výstaviště 67, Praha 7
21. 10., od 20 hodin

Pohádkový lesPohádkový Palác Žofín otevře v sobotu své dveře všem princeznám, čarodějům, zombie a dalším příšerkám. Říše plná pohádkových bytostí nabídne spoustu zábavy a děti si užijí dobrodružství po Slovanském ostrově. Nezapomeňte si tedy kostýmy s sebou, protože všechny masky budou odměněny dárkem. Vstupné je zdarma.
Slovanský ostrov 8,
Praha 1
22. 10., od 15 hodin

MINT: Weekend MarketHala 13 v Pražské tržnici 
se v sobotu opět promění v pestré rejdiště plné designu, módy, delikates a dobré kávy. Kromě stánků čekejte i tvůrčí atmosféru, všudypřítomnou hudbu a trochu toho punkového uvažování. Cílem je, aby Pražané i turisté měli alternativu k nakupování 
v obchodních centrech 
a český design byl dostupnější. Nové kolekce mladých tvůrců zde můžete vídat každou sobotu. Vezměte partu kamarádů a přijďte se podívat na další pravidelný lokální trh s módou a designem.
Bubenské nábř. 306/13,
Praha 7
22. 10., od 10 hodin

Měsíc v růžovéPřidejte se do boje proti rakovině prsu. Projekt Měsíc v růžové si klade za cíl připomenout, že zdraví je na prvním místě a je třeba o něj dbát. Akce zároveň zvyšuje informovanost 
o této problematice mezi lidmi. Návštěvníci se dozví důležité informace přímo od pacientek organizace Mamma HELP.
OC Letňany
Veselská 663, Praha 9
do 30. 10.

Food Truck ShowFood trucky míří na Výstaviště. Návštěvníci ochutnají nejen speciality jednotlivců, ale jistě ocení kreativitu s jakou jsou tyto automobily stavěny. Uvidíte polní kuchyně, pojízdné knihovny i záchranná vozidla. Součástí show bude také pomalování jedné z dodávek graffiti.
Výstaviště 67, Praha 7
22. 10., od 10 hodin

Jablečné slavnostiOslavte typicky českou plodinu na Jablečné slavnosti 
a festivalu moštů a ciderů. Návštěvníky nemine soutěž o ten nejlepší ovocný mok. Pokud vás zajímá jak se lisuje, uvidíte výrobu přímo v akci. Těšte se na dobroty, umění a řemesla.
Náměstí Jiřího z
Poděbrad, Praha 3
21.–22. 10.
Jablka. Ilustrační foto.  

Časování s Miloněm
 Čepelkou a kapelou 
Paběrky Marko ČermákaByl Jára Cimrman duchovním otcem country písní? Dozvíte se ve speciálním vydání pořadu Písničky a povídání, jedním slovem Časování s Miloněm Čepelkou z Divadla Járy Cimrmana a kapelou Paběrky Marko Čermáka. Připravil a uvádí Hynek Žirovnický. Na závěr vás čeká společné hudební překvapení.
Kavárna Čas, U lužického semináře 15, Praha 1
31. 10., od 19 hodin

Life Sciences FilmMezinárodní festival dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje nabídne snímky o tématech souvisejících s řešením potravinové a energetické krize, pesticidech, mikrobiomu či využití nových technologií v produkci potravin.Projekce jsou zdarma.
Česká zemědělská
univerzita
Kamýcká 129, Praha 6
do 23. 10.

Food Film FestVybudí náš mozek více pohled na jídlo nebo na sex? Kdy je potrava lékem a kdy se mění v jed? Souvisí přítomnost pesticidů v organismu s dramatickým nárůstem autismu u dětí? Víme vlastně, co jíme? Na takové a další otázky nabídne odpovědi Food Film Fest. Akce, která se koná pod hlavičkou renomovaného festivalu dokumentárních filmů o živé vědě Life Science Film Festival, posouvá dnes tolik oblíbené pouliční události věnované jídlu ještě o několik kroků dále.
Národní technická knihovna
Technická, Praha 6
21.-23. 10.

Das FilmFestDrama poslední gejši 
z katastrofou zasažené Fukušimy, příběh slavného rakouského malíře Egona Schieleho a jeho žen, ostrá satira beroucí si na paškál iracionalitu současného globálního trhu – festival německých filmů chystá pro návštěvníky tematicky i žánrově pestrý program. Ty nejaktuálnější snímky ceněné diváky i kritikou z Německa, Rakouska a Švýcarska jsou k vidění v kinech Lucerna a Atlas.
Vybraná kina
do 23. 10.

DrakiádaNenechte si ujít další ročník Drakiády v letňanském lesoparku. Na děti čekají dračí úkoly za, které budou odměněny. Na místě bude možné zakoupit drobného občerstvení.
Toužimská 244/42, Praha 9
21. 10., od 16.30 hodin

Buddhovy dceryFotografie Oliviera Adama a jeho ženy dokumentují více než osm let cestu buddhistických mnišek v Himálaji. Práce začala v pěti klášterech v severní Indii, blízko Dharamsaly, v místě kde v roce 1959 Jeho Svatost dalajlama a tisíce tibetských uprchlíků našli útočiště po vpádu Číny do Tibetu.
Národní galerie
Staroměstské náměstí 12, Praha 1
do 28. 2.

Svět Tomáše BatiPověstná Baťova kancelář je do konce měsíce k vidění v Muzeu Grévin. Král obuvi je ve světě považován za jednoho z největších Čechů, přesto se o něm u nás ví jen málo. K letošnímu 140. výročí jeho narození uspořádala Nadace Tomáše Bati road show, která vyvrcholí otevřením speciální expozice. Děti si vyzkouší repliky dobových her, zahrají si „baťovské" Člověče, nezlob se a vyrobí si skutečné boty na ševcovském kopytě.
Museum Grévin
Celetná 15, Praha 1
do 31. 10.

Učíme se latte artUž vám někdo do cappuccina nakreslil srdíčko, květinu nebo třeba medvídka? Celé uměním spočívá v tom správně nalít mléko s mikropěnou do espressa tak, aby nám na jeho kávové čepičce vytvořilo obrázek. Společně se naučíme základy techniky latte art a povíme si i něco málo k teorii.
Žižkavárna
Kubelíkova 17, Praha 3
23. 10., od 12.30 hodin
Latté. Ilustrační foto.  

Hudební miš-mašVeselá folková hudba 
s lehce ironickými texty od skupiny HoŠi vám vykouzlí úsměv na tváři. Krásné akustické skladby od Nameless brothers vás zahřejí u srdíčka a skupina VOSK vás přesvědčí, že bez jediného nástroje dokážou pohladit sluch i náročnému posluchači.
Činoherní kavárna
Ve Smečkách 26, Praha 1
21. 10., od 12.30 hodin

Knihovna AntonínaŠvehly slaví devadesátiny
Připomeňte si 90. výročí založení třetí největší zemědělské knihovny na světě. Návštěvníci mají v rámci oslav možnost navštívit výstavu Venkov, můj kamarád. Expozice nabídne soutěžní výtvarné práce žáků základních škol. Ty bude hodnotit odborná porota a vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 26. října spolu s vítězem divácké ankety.
Slezská 100/7, Praha 2
do 26. 10.

Novoměstský krajáčVydejte se na podzimní výpravu za bohatstvím našich regionů! Na Novoměstské radnici se již po páté představí řemeslníci a farmáři ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska. Těšit se můžete i na doprovodný program pro celou rodinu.
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
22. 10., od 10 hodin

Balkan BashavelUžijte si divoké křepčení 
v rytmu balkánské muziky. Na Radlické rozbalí svůj cirkus nejen oblíbené slovenské dýdžejské duo Malalata, ale i jeho neméně oblíbení hosté – slovinská kapela The Ufoslavians, slovinský DJ Haris Pilton 
a bratislavský DJ Dr. Tesla
z Brigada Rakija.
Radlická – kulturní sportovna
Za ženskými domovy 5, Praha 5
21. 10., od 20 hodin