Kavárny naživo se loučíŘíjnová oslava kultury, vzdělávání a přátelství vyvrcholí na státní svátek. Kavárna co hledá jméno & Radlická – kulturní sportovna přinesou přednášky, diskuze a workshopy. Návštěvníci zhlédnou divadlo a poslechnou si jazz i funk v podání orchestru. A abyste rozhýbali svoje těla, chystá se i rodinná jóga. Zlatým hřebem večera pak bude vyhlášení soutěže o kavárnu roku 2016.
Více míst v Praze
28. 10., od 15 hodin

Koncert pro republikuPři svátečním Dni vzniku samostatného československého státu zazní cyklus symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast. Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK vystoupí pod taktovkou dirigenta Petra Altrichtera.
Obecní dům
nám. Republiky 5, 
Praha 1
28. 10., od 20 hodin

Do muzea za padesátkuZajděte v pátek do Národního technického muzea za 50 korun. Nahlédnete do 14 stálých expozic, které vás zavedou do světa techniky. Dozvíte se o vývoji fotografie, prohlédnete si historické automobily nebo se podíváte, jak se měnila architektura během staletí.
Kostelní 42, Praha 7
28. 10., od 9 hodin

Ženy světaMatky, babičky i dcery jsou hnací sílou rozvoje a v boji s chudobou hrají klíčovou roli. Praxe ukazuje, že věta „vzdělej ženu, vzděláš národ", není jen pouhé klišé. Prostřednictvím fotografií poznáte ženskou sílu v Indii, Barmě, Jižním Súdánu, Zambii, Rwandě, Burkině Faso, Somálsku, Ekvádoru, Afghánistánu, Kambodži, Keni i Nepálu.
Týnská literární kavárna
Týnská 6, Praha 1
do 14. 11.

Lekce z karikatury — kubismusVýstava ukazuje, jak 
humorističtí a satiričtí kreslíři reagovali na skutečná i fiktivní kubistická díla a jakým způsobem se moderní karikatura, jejíž podstata tkví v deformaci, výtvarné zkratce a autonomii výrazových prostředků, bezprostředně uplatňovala při hledání nových uměleckých forem.
Dům u Černé Matky Boží
Ovocný trh 19, Praha 1
do 12. 2. 2017

Charitativní HalloweenHusitský kostel se promění ve strašidelný dům. Vezměte proto převlek, ať už chcete jít za čarodějnici, zombie, Harryho Pottera či superhrdinu, vaše nová identita bude více než vítána. Atmosféru dokreslí živé kapely. Jedná se o benefiční akci, proto veškeré vybrané finance poputují na podporu Nízkoprahový klub Husita a komunitního centra Žižkostel.
nám. Barikád 1,Praha 3
28. 10., od 16.20 hodin

Strašidla i drakiádaDěsivý Halloween se spojí s podzimní drakiádou. Těšte se na dýňový golf a oblíbené hrůzostrašné malování na obličej. Návštěvníci si vychutnají speciální menu, podávat se bude dýňová polévka, supreme s dýňovým pyré a omáčkou z višní, koláč a spoustu pamlsků. Na větrné louce pak vypustíte do vzduchu své draky.
K Horkám 1, Praha 4
29. 10., od 11 hodin

YelloweenOprašte své strašidelné kostýmy a přijďte si užít den plný zážitků. Ve Žlutých lázních jsou vítáni všichni bez rozdílu věku. Vydáte se na stezku odvahy, něco si vyrobíte a opečete si třeba buřty.
Podolské nábřeží, Praha 4
29. 10., od 12 hodin

Řádění na CinděTěšte se na dlabání dýní, hry a soutěže pro děti, malování na obličej, výtvarnou dílničku, soutěže o nejhezčí masku. Večer se do vydlabaných dýní vloží svíčka a zahájí se výstava. Akci završí halloweenský strašidelný průvod s lampióny. Nutná rezervace.
Císařská louka 32, Praha 5
29. 10., od 14 hodin

Michal VieweghZavítejte na autogramiádu jednoho z nejúspěšnějších českých spisovatelů současnosti. Michal Viewegh představí svůj nový román Melouch. Příběh vás seznámí s dvěma dlouholetými kamarády, kteří si vyrazí na řeku Sázavu, aby si odpočinuli od každodenní rutiny. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se v loďce nesešli gigolo a nájemný vrah.
OC Arkády Pankrác
Na Pankráci, Praha 4
26. 10., od 17 hodin

Den netradičních sportůZažijte sportovní odpoledne na Kampě. Zaskáčete si na trampolínách, naučíte se jezdit na longboardu, vyzkoušíte si hru squash, postavíte společně lidskou pyramidu a dozvíte se něco o cheerleadingu. Zkrátka netradiční sporty na jednom místě. Chybět nebudou ani taneční vystoupení a exhibice reprezentantů ve skocích na trampolíně. Připraveny jsou soutěže i občerstvení. Vstupné je zdarma.
Tyršův dům
Újezd 450/40, Praha 1
28. 10., od 14 hodin

Zombie Night Run 2016Troufnete si na závod, kde není důležité vyhrát nad ostatními, ale nad svým strachem? Nejrychlejší vyhrává, ale nebude to mít lehké, musí ze sebe setřást krvelačné zombie.
Vrch Vítkov, Praha 3
29. 10., od 14 hodin

Designblok 2016Největší přehlídka designu
a módy slaví plnoletost. Přijďte se podívat na novinky českých i zahraničních značek, instalace 
desítek věhlasných designérů i mladých talentů 
a načerpejte inspiraci.
Více míst konání
27.–31. 10.

Případ pro sociálkuŠvehlovka hostí festival sociálního umění. Návštěvníci čeká divadlo, ale i hudba, workshopy, debaty či výtvarné umění. V rámci akce se můžete nechat otestovat na HIV.
Slavíkova 22, Praha 3
do 27. 10.

Čtěte také: Dvanáctka oslaví Halloween