Prázdné domyVydejte se na vycházku po prázdných domech. Zavítáte pod Vyšehrad, přejdete po železničním mostě směrem ke Smíchovu a procházku zakončíte pod Petřínem. Během 4 kilometry dlouhé trasy si ukážete 12 prázdných objektů.
Sraz je u Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.
Na Slupi 433/16, Praha 2
25. 10., od 16 hodin

Pánská záležitostNovoměstská radnice bude na jeden listopadový den patřit pouze mužům. Společně s krejčovskými salony zamíříte do světa módy plného bot i parfémů. Pokud si nejste jisti, co vám sedí, popovídáte si s poradcem. K dispozici bude klub soudobých gentlemanů, kde na vás čeká přes 200 hlavolamů, krásné publikace na čtení i komiksy. Na nádvoří budou pro milovníky automobilového sportu vystaveny dva české závodní auťáky. Vyzkoušíte si, jak se v nich sedí a klidně se i vyfotíte. Chybět nebudou ani degustace kvalitní whisky, rumů či koňaků a dobré jídlo. Vstupenky zakoupíte za 250 korun.
Novoměstská radnice
Karlovo nám. 1/23,
Praha 2
12. 11., od 11 hodin

Fotograf hvězdVýstava nabídne snímky fotografa Sama Shawa. Autor zmapoval filmový svět prostřednictvím portrétů slavných hvězd – mimo jiné pořídil i ikonickou fotografii Marylin Monroe s vlající sukní.
Dům fotografie
Revoluční 5, Praha 1
do 15. 1. 2017

Svatodušní trhyNáměstí republiky připomene Památku zesnulých. Před obchodním domem Palladium vyrostlo malé tržiště tvořené dvacítkou prodejních stánků. Návštěvníci si tak zpříjemní svou procházku Prahou. Stánky ozdobené v duchu podzimní atmosféry nabídnou především různé druhy jídel a nápojů. Zájemci ochutnají klasiku, jako trdelník, ale také pečené selské brambory se slaninou připravené přímo na horké pánvi. 
Náměstí republiky, 
Praha 1
do 2. 11.

Do muzea za padesátkuZajděte v pátek do Národního technického muzea za 50 korun. Nahlédnete do 14 stálých expozic, které vás zavedou do světa techniky. Dozvíte se o vývoji fotografie, prohlédnete si historické automobily a motocykly nebo se podíváte na to, jak se měnila architektura v průběhu staletí.
Národní technické
muzeum
Kostelní 1320/42, Praha 728. 10., od 9 hodin

Den otevřených dveří: Poslanecká sněmovna Přijďte si při příležitosti státního svátku prohlédnout prostory, které jsou již od roku 1861 spjaty s právním řádem a českou státností. Otevřou se vám reprezentační sály, hlavní jednací síň, zasedací místnosti a kanceláře některých parlamentních výborů i další prostory sídla Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
Malostranské náměstí 19, Praha 1
28. 10., od 9 hodin

Zdarma za uměnímPřipomeňte si vznik Československa a užijte si volný vstup do všech stálých expozic Národní galerie v Praze. Akce se nevztahuje na výstavu Alfons Mucha: Slovanská Epopej.
Všechny objekty
28. 10., od 10 hodin

Knihovna Antonína Švehly slaví devadesátinyPřipomeňte si 90. výročí založení třetí největší zemědělské knihovny na světě. Návštěvníci mají v rámci oslav možnost navštívit výstavu Venkov, můj kamarád. Expozice nabídne soutěžní výtvarné práce žáků základních škol. Ty bude hodnotit odborná porota 
a vítězové jednotlivých 
kategorií budou vyhlášeni 26. října spolu s vítězem 
divácké ankety.
Slezská 7, Praha 2
do 26. 10.

Časování s Miloněm
 Čepelkou a kapelou 
Paběrky Marko ČermákaByl Jára Cimrman duchovním otcem country písní? Dozvíte se ve speciálním vydání pořadu Písničky 
a povídání, jedním slovem Časování s Miloněm Čepelkou z Divadla Járy Cimrmana a kapelou Paběrky Marko Čermáka. Připravil a uvádí Hynek Žirovnický. Na závěr vás čeká společné hudební překvapení.
Kavárna Čas, U Lužického semináře 15, Praha 1
31. 10., od 19 hodin

Halloween na dvanáctceNasaďte strašidelné masky a oslavte Halloween. Vydlabete si dýni a ochutnáte sezónní speciality. Vyvrcholením odpoledne bude ohňová show a rozsvěcení strašáků.
Chuchelská 1, Praha 12
26. 10., od 15 hodin

DeskohraníZajděte si v říjnu do Michnova paláce zahrát deskové hry známé i neznámé, moderní i prastaré, pro radost i v soutěžích. V Ludotéce si vyberete z více než 480 her. Čeká vás také mnoho soutěží od začátečnických až po špičkové turnaje s mezinárodní účastí. Deskové hry zkrátka boří bariéry. Nezáleží na tom, jakého jste věku, náboženství, rasy, či fyzické kondice, záleží pouze na tom, jak jste hraví. Od pondělí do středy zdarma.
Tyršův dům
Újezd 40, Praha 1
22.-30. 10.

Měsíc v růžovéPřidejte se do boje proti rakovině prsu. Projekt Měsíc v růžové si klade za cíl připomenout, že zdraví je na prvním místě a je třeba o něj dbát. Akce zároveň zvyšuje informovanost 
o této problematice mezi lidmi. Návštěvníci se dozví důležité informace přímo od pacientek organizace Mamma HELP.
OC Letňany
Veselská 663, Praha 9
do 30. 10.

VOSKová desítkaMužská vokální skupina VOSK oslaví deset let své existence výročním koncertem. Během večera zazní to nejlepší z české a světové vokální hudby 20. a 21. století s řadou premiér a populární hudba 60. – 90. let, vše samozřejmě a capella.
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
25. 10., od 19.30 hodin

Zombie Night Run 2016Troufnete si na závod, kde není důležité vyhrát nad ostatními, ale nad svým strachem? Nejrychlejší vyhrává, ale nebude to mít lehké, musí ze sebe setřást krvelačné zombie.
Vrch Vítkov, Praha 3
29. 10., od 14 hodin

Design BlokNejvětší přehlídka designu a módy slaví plnoletost. Přijďte se podívat na novinky českých i zahraničních značek, instalace desítek věhlasných designérů i mladých talentů a načerpejte inspiraci.
Více míst konání
27.-31. 10.

Prokopský nočníkTaké rádi závodíte a o víkendu to často nejde skloubit s rodinou a dalšími aktivitami? Lákají vás trailové závody, kde bojujete s časem, vlastním tělem a ještě k tomu temnotou zostřenými smysly? Tak právě pro vás jsou krossové závody s jednoduchou myšlenkou: Zazávodit si ve všední den po práci na kvalitně značené trati s lehkou příchutí dobrodružství.
Bublavská 308, Praha 5
25. 10., od 18 hodin

Polívkování a gulášeServírují se vývary, dyňové, rybí, houbové či thajské polévky. Těšte se ale také na guláše všech druhů.
Hořejší nábřeží, Praha 5
29. 10., od 10 hodin

Čtěte také: Náměstí Jiřího z Poděbrad ovládnou Jablečné slavnosti