Strašidla i drakiádaDěsivý Halloween se spojí s podzimní drakiádou. Těšte se na dýňový golf a oblíbené hrůzostrašné malování na obličej. Návštěvníci si vychutnají speciální menu, podávat se bude dýňová polévka, supreme s dýňovým pyré a omáčkou z višní, koláč a spoustu pamlsků. Na větrné louce pak vypustíte do vzduchu své draky.
K Horkám 1, Praha 4
29. 10., od 11 hodin

YelloweenOprašte své strašidelné kostýmy a přijďte si užít den plný zážitků. Ve Žlutý ch lázních jsou vítáni všichni bez rozdílu věku. Vydáte se na stezku odvahy, něco si vyrobíte a opečete si třeba buřty.
Žluté lázně
Podolské nábřeží 3/1184, Praha 4
29. 10., od 12 hodin

Řádění na CinděTěšte se na dlabání dýní, hry a soutěže pro děti, malování na obličej, výtvarnou dílničku, soutěže o nejhezčí masku. Večer se do vydlabaných dýní vloží svíčka a zahájí se výstava. Akci završí halloweenský strašidelný průvod s lampióny. Nutná rezervace.
Císařská louka 32, Praha 5
29. 10., od 14 hodin

Den netradičních sportůZažijte sportovní odpoledne na Kampě. Zaskáčete si na trampolínách, naučíte se jezdit na longboardu, vyzkoušíte si hru squash, postavíte společně lidskou pyramidu a dozvíte se něco o cheerleadingu. Zkrátka netradiční sporty na jednom místě. Chybět nebudou ani taneční vystoupení a exhibice reprezentantů ve skocích na trampolíně.
Tyršův dům
Újezd 450/40, Praha 1
28. 10., od 14 hodin

Knihovna Antonína Švehly slaví devadesátinyPřipomeňte si 90. výročí založení třetí největší zemědělské knihovny na světě. Návštěvníci uvidí výstavu Venkov, můj kamarád. Expozice nabídne soutěžní výtvarné práce žáků základních škol, které bude hodnotit odborná porota i diváci, vítězové budou vyhlášeni 26. října.
Slezská 7, Praha 2
do 26. 10.

Pánská záležitostNovoměstská radnice bude na jeden listopadový den patřit pouze mužům. Společně s krejčovskými salony zamíříte do světa módy plného bot i parfémů. Pokud si nejste jisti, co vám sedí, popovídáte si s poradcem.
K dispozici bude klub soudobých gentlemanů, kde na vás čeká přes 200 hlavolamů, krásné publikace na čtení i komiksy. Na nádvoří budou pro milovníky automobilového sportu vystaveny dva české závodní auťáky. Vyzkoušíte si, jak se v nich sedí a klidně se i vyfotíte. Chybět nebudou ani degustace kvalitní whisky, rumů či koňaků a dobré jídlo. Vstupenky zakoupíte za 250 korun.
Novoměstská radnice
Karlovo nám. 1/23,
Praha 2
12. 11., od 11 hodin

Zombie Night Run 2016Troufnete si na závod, kde není důležité vyhrát nad ostatními, ale nad svým strachem? Nejrychlejší vyhrává, ale nebude to mít lehké, musí ze sebe setřást krvelačné zombie.
Vrch Vítkov, Praha 3
29. 10., od 14 hodin

Designblok 2016Největší přehlídka designu
a módy slaví plnoletost. Přijďte se podívat na novinky českých i zahraničních značek, instalace desítek věhlasných designérů i mladých talentů a načerpejte inspiraci.
Více míst konání
27.-31. 10.

Případ pro sociálkuŠvehlovka hostí festival sociálního umění Případ pro sociálku. Návštěvníci se mohou těšit nejen na divadlo, ale i hudbu, workshopy, debaty či výtvarné umění. V rámci akce se můžete nechat otestovat na HIV. Dnes mohou diváci zhlédnout Divadlo utlačovaných. Představení o složitém soužití s menšinami otevře další témata jako jsou kriminalita, chudoba, rasistické tendence, nezaměstnanost či nenávist.
Venuše ve Švehlovce
Slavíkova 22, Praha 3
do 27. 10.

Polívkování a gulášeServírují se vývary, dyňové, rybí, houbové či thajské polévky. Těšte se ale také na guláše všech druhů.
Hořejší nábřeží, Praha 5
29. 10., od 10 hodin

Cestovatelská přednáškaCestovatelský stand-up přinese komické historky, u kterých se věci zrovna dvakrát nepovedly. Bude to o napětí, smíchu, slzách, neuvěřitelných koncích, ponaučení a závěrem o velké chuti vycestovat. Jak i po sebevětších cestovatelských průšvihách je třeba mít chuť to opět zopakovat? Proč záleží na posledním momentu dovolené? Jaké krušné chvíle zažila Bára při cestování a jak z nich vybruslila? Odpovědi přinese úterní přednáška.
Centrum Černý Most
Chlumecká 765/6,
Praha 9
25. 10., od 18 hodin

Malostranský hřbitovVýstava nabídne exkurz do historie pohřebiště, jehož počátky sahají do druhé poloviny 17. století. Zlatá éra nicméně přichází o sto let později, kdy se stává ústředním hřbitovem levobřežní Prahy. Vedle výstavních panelů s texty a doprovodným obrazovým materiálem nabídne expozice i vybrané ukázky funerální plastiky.
Galerie Portheimka
Štefánikova 12,
Praha 5
25. 10. – 27. 11.

Fotograf hvězdVýstava nabídne snímky jednoho z nejvýznamnějších fotografů své generace Sama Shawa. Autor v 50. letech přesunul pozornost ke světu filmu, který zmapoval prostřednictvím stovek portrétů filmových hvězd – mimo jiné i ikonické fotografie Marylin Monroe s vlající sukní.
Dům fotografie
Revoluční 5,
Praha 1
do 15. 1. 2017

Dušičkové trhyNáměstí Republiky připomene Památku zesnulých. Před obchodním domem Palladium vyrostlo malé tržiště tvořené dvacítkou prodejních stánků. Zájemci ochutnají klasiku, jako trdelník, ale i pečené selské brambory se slaninou připravené přímo na pánvi.
nám. Republiky, Praha 1
do 2. 11.

Zaostřeno na polévkuPatříte k milovníkům polévek? Pak byste určitě měli zavítat do jedné z vybraných pražských polévkáren. V bistru vám naservírují klasiku, jako je gulášovka, zelňačka či dřšťkovka, ale chuťové pohárky uspokojí i nevšední polévky v čele s kukuřičným krémem s chilli, kapustovou ribollitou a cizrnovou polévkou s grilovanou paprikou. Přes poledne si zřejmě nesednete, jídlo si ovšem můžete odnést i s sebou. Tenhle rychlý oběd nejenže zahřeje, ale navíc návštěva polévkárny nebude bolet ani vaší peněženku. Ceny se pohybují kolem 50 korun.

Polévkárna MananaStálicemi denního meníčka jsou charčo, kuřecí gulašovka po gruzínsku s ořechy a saljanka, pikantní hovězí gulášovka po gruzínsku.
Bělehradská 77, Praha 2
Po–pá: 10-21 hodin

PolífkárnaLžíci ponoříte třeba do bulharské čorby, italské zeleninové minestrone nebo dršťkové z hlívy ústřičné.
Pikrtova 1, Praha 4
Po–čt: 8-17 hodin
Pá: 8-16 hodin

Plavecká polévkaPodává se známá česnečka a poctivý vývar i nevšední kaštanová, marocká cizrnová či krém z černého kořene.
Plavecká 4, Praha 2
Po–čt: 9-18 hodin
Pá: 9-16 hodin

PolévkárnaV denním meníčku se natrvalo usadila oblíbená kuřecí s estragonem. Společně s ní si objednáte s obměnou například mrkvový krém se zázvorem a pomerančovou šťávou, tomatovou či fazolový krém s vlašskými ořechy.
Sokolovská 97, Praha 8
Po–pá: 8-18 hodin

Čtěte také: Michal Viewegh představí svůj nový román