"Snažil jsem se voličům nabídnout příběh osobní zodpovědnosti a realistický a věrohodný program," řekl Žantovský po oznámení výsledků druhého kola. Svému protikandidátovi a vítězi volby Láskovi popřál na tiskové konferenci i telefonicky úspěch při vykonávání mandátu a poblahopřál mu ke znovuzvolení.

Již dříve uvedl, že mají s Láskou mnoho společných postojů, což se ukázalo i ve volbách. Poděkoval všem voličům, kteří hlasovali v senátních volbách a také koalici stran, která ho podporovala, tedy ODS, TOP 09 a STAN.

Jak Žantovský odpověděl na otázky Pražského deníku?

Co říkáte na výsledek voleb?
Výsledek je pro mě samozřejmě zklamáním, ale přistupoval jsem k volbám s pokorou a odcházím s dobrým pocitem. I když to není nic platné, získal jsem v 1. kole nejvíce voličů ze všech kandidátů v Česku. Bojoval jsem čestně a s otevřeným hledím. 

V čem spočíval podle vás neúspěch vaší kandidatury?
Na výsledku voleb se jistě podepsala i pandemie COVID-19. V mém obvodu přišlo ve 2. kole volit o třetinu méně voličů než v 1. kole, dost možná z těch věkových skupin, které se spíše přikláněly ke mně. Přispěly nejspíš i další faktory, které musíme analyzovat.

Myslíte, že volby ovlivnil covid ve smyslu volební účasti a rozhodování voličů?
Nemyslím si, že covid ovlivnil samotné rozhodování voličů, ale volební účast určitě.

Budete se nadále angažovat v politice?
Angažuji se tím či oním způsobem ve veřejném prostoru již více než třicet let a nehodlám ho opouštět. O způsobu svého angažmá budu přemýšlet.

Obhajující senátor Láska v roce 2014 kandidoval jako nestraník za lidovce a Zelené, nyní jej kromě toho podporují i Piráti, jeho vlastní hnutí Senátor 21 a Liberálně ekologická strana (LES).

Žantovský byl po roce 1989 blízkým spolupracovníkem prezidenta Václava Havla, později se stal velvyslancem v USA, Izraeli a Británii. V letech 1996 až 2002 byl senátorem.