Ministři budou probírat například materiál, ve kterém ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) navrhuje, aby se Česko nepřipojovalo k žalobě na německé mýtné, nebo návrh, aby na vědu šlo v příštím roce 36,2 miliardy korun, tedy o zhruba 3,5 miliardy víc než letos.

Ťok uvádí, že by Česko mělo respektovat názor Evropské komise, podle které je mýtné v pořádku. Česko připojení k žalobě zvažovalo proto, že řada zemí v čele s Rakouskem zavedení mýta kritizuje a tvrdí, že poškodí zahraniční motoristy. Řízení s Německem kvůli mýtu Evropská komise ukončila ve středu.

Ministři budou také projednávat program rozvoje rychlých železničních spojení v ČR, záměr ministerstva školství, podle něhož by mohli cizinci ze zemí mimo Evropskou unii mít snazší cestu k získání víza, nebo investiční pobídku pro společnost Yanfeng Czechia. Vyslechnou si také zprávu o extremismu v ČR v loňském roce a projednají návrh ministerstva zahraničí podpořit demokratickou transformaci Ukrajiny 35 miliony korun.

Vládní krizi minulý týden uklidnila dohoda, že ministra financí Andreje Babiše  v čele úřadu nahradí Pilný. Premiér Bohuslav Sobotka navrhnul Babišovo odvolání začátkem května kvůli pochybnostem kolem jeho podnikání a podezření, že ovlivňoval svá bývalá média. Prezident avizoval, že Pilného jmenuje tento týden, pro šéfa hnutí ANO se tak může jednat o poslední jednání ve funkcí vicepremiéra a ministra.