Aktuálně je totiž velká vzdálenost mezi zastávkami Husinecká a Hlavní nádraží, a naopak krátká vzdálenost mezi zastávkami Lipanská a Olšanské náměstí, uvedl mluvčí IPR Marek Vácha. Pražští plánovači proto počítají s posunutím zastávky Lipanská zhruba o dvě stě metrů níže ke kostelu na úroveň Sladkovského náměstí. Ještě významnější dopad pak bude zřejmě mít i přesun zastávky Husinecká k náměstí Winstona Churchilla.

Praha schválila novou studii revitalizace Václavského náměstí. Tramvaje nově pojedou po obou stranách a ne středem, jak se plánovalo dříve.
Tramvaje na „Václaváku“? Návrat komplikují „staré pořádky“ i strop metra

Po desetiletí užívané názvy zastávky Husinecká a Lipanská tak z dopravní mapy zmizí. „Revitalizace celé Seifertovy ulice se odhaduje na rok 2024, kdy je také v plánu kompletní rekonstrukce tramvajové trati,“ doplnil Vácha.

Žižkovská radnice měla jinou představu

Vedení Prahy 3 podle radničních novin přitom počítalo s trochu jinou variantou. Ta by spočívala v ponechání Lipanské na svém místě, přesunutí Husinecké na Churchillovo náměstí a zřízení nové mezilehlé zastávky Přibyslavská.

Okolí stanice metra Opatov se zkrášlí, Jižní Město bude mít své náměstí.
Okolí stanice Opatov se zkrášlí, Jižní Město bude mít své náměstí

„Řešili jsme výhody obou variant. Buď to mnozí lidé na spodním Žižkově budou mít na tramvaj blíž, anebo upřednostníme to, že lidé z Vinohrad a Jarova budou rychleji v centru. Za Prahu 3 bychom preferovali první variantu, patrně ale zvítězí celoměstský zájem rychlejšího spojení,“ uvedl pro radniční noviny předseda výboru pro územní rozvoj Prahy 3 Matěj Žaloudek. Opozice je naopak pro zachování současného stavu.

Zastávka blíže k hlavnímu nádraží

Výhodou vzniku nové zastávky Churchillovo náměstí má být lepší přestup z tramvaje na páteřní autobusovou linku 135, která má zastávku v Italské ulici. Tramvaj bude rovněž stavět blíže chystanému podchodu z hlavního nádraží na Žižkov. V dávné minulosti tramvajová zastávka na náměstí bývala.

Vizualizace trasy metra D. Stanice Olbrachtova.
Hlavní letošní dopravní projekty: metro D, opravy mostů a vnitřní okruh

V souvislosti s modernizací tramvajové trati na dolním Žižkově chce IPR celkově proměnit ulice Seifertova a Táboritská. Proměna má vyřešit především tři problémové body této části Žižkova. Jde o místo styku ulic Seifertovy a Chlumovy, schodiště mezi Táboritskou a Chelčického ulicí a okolí obchodního centra Bezovka u Olšanského náměstí.