Podivné chování nahlásil pražským policistům ve tři čtvrtě na tři náhodný svědek. „Telefonát zněl dost nepravděpodobně. Vždyť nové zábrany byly testovány specialisty a ukázaly se jako bezpečné a nepřekonatelné. Jak ale dokazuje tento případ, opak je pravdou,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Muže pracovníci záchranného systému našli na horní části zábrany v první třetině Nuselského mostu. „Tam ale pravděpodobně nevyšplhal, nýbrž došel od okraje mostu,“ dodala Miklíková. „Podle našich informací se muž na most dostal od hotelu u stanice metra Vyšehrad,“ dodal mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Tomáš Mrázek. Právě TSK ve středu plechový kryt dlouhý 1,1 kilometru za 11 milionů korun testovala. Tehdy jej nepřekonali ani zkušení kaskadéři. „Most ještě není chráněný ze stran, kde budou zábrany namontovány do konce září,“ dodal Mrázek.

Pomohla diskuse

Z mostu nakonec muž neskočil. Policisté, hasiči a pracovníci záchranné služby s ním byli několik hodin v kontaktu a snažili se mu záměr rozmluvit. To se nakonec podařilo. „Jednalo se o člověka, který byl v těžké životní situaci. Na to poukazuje i téměř tříhodinové vyjednávání, které v těchto případech není obvyklé,“ sdělil tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Praha Vít Pernica. Přibližně ve čtvrt na sedm muže sundali a předali ho záchranářům. „Rozrušeného, nezraněného jsme jej převezli do psychiatrické léčebny v Bohnicích,“ uvedla mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.