Muž pobíhal po chodbách paneláku, ve kterém bydlí, nesrozumitelně hulákal a házel lidem před dveře své osobní věci. Sousedům při tom kopal do dveří a vyzýval je, jen ať si klidně všechno nechají. „Vemte si to; já se zabiju, takže už to nebudu potřebovat,“ vykřikoval.

Zmatený muž byl navíc značně agresivní, a tak lidé měli strach, aby jim soused neublížil. Zdálo se ale, že se zklidnil, když se na místě objevila přivolaná hlídka městské policie. Nejprve se sice s dopisem na rozloučenou opíral o zábradlí a strážníkům říkal, ať odejdou, jelikož chce skočit dolů – pak jim ale začal odpovídat. A dokonce se nechal odvést na bezpečné místo.

Vyhráno ale bylo zatím pouze zdánlivě. Muž se třásl, vykládal nesmysly a úporně trval na tom, že se chce zabít. A náhle – přišlo to jako blesk z čistého nebe – se z ničeho nic rozběhl chodbou k otevřenému oknu. Jeho odhodlání skočit bylo zjevné. K tragédii nedošlo jen díky tomu, že mu strážníci v činu zabránili hradbou z vlastních těl. Pak muže vyvedli před dům, kde jej do péče převzali zdravotničtí záchranáři.

Drama nad silnicí

Skoncovat se životem hodlal také muž, jenž v noci na pondělí zvažoval skok z přemostění nad Libereckou ulicí. Postavy sedící již za zábradlím si naštěstí povšiml strážník dopravní skupiny Městské policie Praha. Muže, který měl zjevně silně upito, odlovil – a ten mu potvrdil, že skutečně míní dát tomuto světu sbohem. Prý tak vyřeší své osobní problémy. Byl ale ochoten nejen se svěřit, ale také naslouchat. A debata nad silnicí přinesla úspěch! Po deseti minutách se muž nechal přesvědčit, aby přelezl zábradlí zpět – a společně se strážníkem odešel do bezpečné vzdálenosti mimo přemostění. Pak již byla vhodná chvíle zavolat sanitku, jež muže převezla do nemocnice.