Po dokončení severozápadní části městského okruhu, jehož součástí je tunelový komplex Blanka, chce město pokračovat s výstavbou od Pelc Tyrolky přes Libeň na jih až ke Štěrboholské radiále.

„Jedná se v podstatě o dálniční průtah obytnými čtvrtěmi,“ tvrdí Jan Urban ze spolupracujícího sdružení 8jinak!. Podle dalších odpůrců projektu je navíc jasné, že po dokončení stavby nebude hotov vnější Pražský okruh. Vnitřní okruh tak bude svádět do centra tranzitní dopravu, která by měla vést po okraji.

U železničního mostu na Palmovce má podle sdružení vzniknout velká kruhová křižovatka, která zahustí už teď dopravně zatížené místo. V této lokalitě má být také zbourán jeden dům. „Vlastníkům nemovitostí zatím nikdo nic neřekl. Většina lidí je překvapena, že se tu má stavět,“ řekl novinářům člen sdružení Auto*Mat Vít Masare. Podle něj navíc stavba nerespektuje okolí, přeruší mnohé pěší a cyklistické cesty.

Podle dalšího zástupce Martina Skalského proto sdružení rozneslo plakáty do domů, kolem kterých okruh povede. „Vyzýváme je, aby se zúčastnili veřejného projednání k tomuto záměru,“ uvedl Skalský. To se uskuteční 17. října od 14:30 v hotelu Olympik. K chystané výstavbě se také v současnosti v budově pražského magistrátu v Jungmannově ulici koná výstava.

Vnitřní okruh Prahy zřejmě nebude podle odhadů současného vedení města dokončen dříve než kolem roku 2022. Po dokončení bude celý okruh měřit zhruba 32 kilometrů. V současnosti je v provozu 16 kilometrů a 6,4 kilometru se staví.