„Jsme rádi, že se obyvatelům a návštěvníkům Prahy 7 žlutá ofo kola zalíbila a využívají je. Na jaře 2018 nezůstane provoz sdílených kol omezen pouze na Holešovice a Letnou. Velmi nás těší, že můžeme být zapojeni do jednání s Magistrátem o nastavení obecných pravidel pro bike-sharing a s centrálními městskými částmi jednáme o vhodných lokalitách pro provoz. Někteří uživatelé si přejí využívat kola i na větší části cesty z domova do práce, i když hlavním posláním ofo kola je rychlá a levná doprava na “poslední míli”, tedy většinou od stanice metra či tramvaje k domu,” řekl Fred Dong, který zodpovídá za expanzi ofo do Evropy.

Společnost působí ve 180 městech

Služba ofo byla v hlavním městě spuštěna v říjnu tohoto roku. Do pražských ulic byly umístěny tři stovky žlutých kol, jejichž výpůjčka je prozatím v rámci pilotního projektu zdarma. Kola budou dostupná k otestování, dokud povětrnostní podmínky umožní jízdu na kole.

Společnost ofo byla založena v roce 2014. Působí ve 180 městech, ve 13 zemích. Spojilo už 10 milionů kol s 200 miliony uživatelů.  Celkově poskytlo 4 miliardy jízd. Od dubna do června tohoto roku najezdili uživatelé přes 1,2 miliardy kilometrů a ušetřili tak 84 milionů litrů paliva. V roce 2017 se ofo spojilo Rozvojovým programem Organizace spojených národů, v srpnu 2017 uzavřelo partnerství s Nadací Clary Lionel, za níž stojí Rihanna. Společnost usiluje o zlepšení života dívek v Malawi a poskytuje jim darem kola, která potřebují pro cestu do školy.