Školáci a jejich rodiče mohou zavítat na 16. ročník veletrhu Schola Pragensis. V Kongresovém centru se dozví praktické informace o gymnáziích i středních školách a učilištích.

U stánků středních škol mají současní studenti na starosti, aby nalákali na svoji alma mater co nejvíce studentů.

„Dopoledne tu bylo hodně žáků, rozdali jsme přes tisíc letáků. Je dobře, že sem učitelé žáky naženou, protože se zde dozví mnoho užitečných rad, které na internetu nenajdou. Co nás příjemně překvapilo, je, že sem chodí žáci, kteří se už rozhodují třeba mezi dvěma obory. A naším úkolem je, abychom jim vysvětlili, proč by měli jít zrovna na ten náš,“ řekl Pražskému deníku student 4. ročníku Obchodní akademie Dušní Filip Linha.

Radost z velké návštěvnosti měli i učitelé. „Schola Pragensis je jak pro školy, tak i pro samotné žáky místem, kde probíhá většinou první kontakt, který je velmi důležitý. Pokud žáky naše obory zaujmou, pozveme je na dny otevřených dveří. Na tomto veletrhu také vítáme to, že sem chodí jak žáci se svými učitelkami, tak i rodiče. Ti většinou přijdou se svými ratolestmi právě na základě jejich předchozí návštěvy se školou,“ pochvaloval si učitel a zástupce ředitele David Fresar ze Střední odborné školy stavební a zahradnické.

Pokud tedy váháte, která škola bude pro vašeho potomka ta nejlepší, zajděte si na veletrh Schola Pragensis, který je otevřený ještě dnes od devíti do 16 hodin v Kongresovém centrum na pražském Vyšehradě.

ANKETA: Pomohla vám návštěva veletrhu při výběru střední školy? Která škola vás zde nejvíce zaujala?

Petr Svatoš

Nebylo to špatné. Seznámil jsem se s možnostmi středních škol, konkrétně s technickým zaměřením. Nejvíce mě za-ujala Střední průmyslová škola elektrotechnická, na kterou bych se rád dostal.

Alena Kozáková
Schola Pragensis mi moc ne-dala. Organizace byla chao-tická, vůbec jsem se tam ne-mohla zorientovat. Proto ani nedokážu říct, která škola mě tam zaujala. Odešla jsem po pěti minutách.

Erik Keita
Bylo to docela fajn. Prošel jsem si stánky škol, zaměřil jsem se na gymnázia, kam bych se rád dostal. Nejvíce mě však zaujala prezentace učňovských oborů zaměře-ných na gastronomii.

Bohumil Kratochvíl

Přišel jsem sem, abych si udělal obrázek o tom, jaké školy jsou k dispozici, zjišťo-val jsem, jaké mám šance. Je to skvělá příležitost pro všech-ny deváťáky, kteří váhají. Zaujal mě učňák z Hostivaře.

Eva Křížová
Návštěva veletrhu byla určitě velkým přínosem. S rodiči jsem zde navštívila stánky několika gymnázií. Zaujalo mě gymnázium Jana Palacha a pak jedna střední škola, která má právnické zaměření.

VERONIKA CÉZOVÁ