„No jo, Folimanka. Mně to tady taky vždycky vyskakovalo,“ komentuje jeden z neúspěšných pokusů. Je vidět, že si zápolení capartů užívá. „Každý ambasador svého sportu by měl pomáhat dětem, aby se jeho odvětví dál rozvíjelo. Těší mě, jak se všichni baví,“ usmívá se.

Satoranský pracuje především na střelbě 

Tento rok si na pomoc přizval jednoho z členů trenérského týmu Washingtonu Ryana Richmana, který Satoranského entuziasmus sdílí. „Je úžasné vidět pohromadě tolik talentovaných dětí. Čím víc mezi ně můžeme rozšiřovat basketbal, tím lépe. Kempy jsou skvělá věc,“ vypráví Richman, který se po šichtě s mládeží věnuje i českému hráči.

Satoranský pracuje především na střelbě, která je podle Richmana rozhodující v současné NBA. „Tomáš se v tomto směru ohromně zlepšil. Má velký potenciál. Druhý rok pro něj bude zas o něco lepší. Není lehké přejít z Evropy, styl hry je odlišný,“ říká.

Jako hráč musíte umět všechno 

A jak se mu odchovanec USK zamlouvá jako kouč? „Pro trénování má vlohy. Jako rozehrávač má o dění na palubovce velký přehled. Navíc si je vědom, že jako hráč musíte umět všechno, není to jen o hře na vaší pozici, musíte být univerzální,“ chválí Richman.

Satoranský působí přirozeně, s dětmi skvěle vychází, vzor má totiž v mamince. „Pracuje v mateřské školce. Snad jsem od ní nějaké vlohy zdědil. Snažíme se pro všechny najít ideální styl trénování. U malých postupujeme zábavnou formou, aby se nenudili. Se staršími se zaměřujeme více na detaily. Vždy ale hrají zápasy, na ty se těší nejvíc,“ dodává největší česká hvězda mezi basketbalisty.