Ve čtvrtek na to upozornil deník E15. Podle něj chce primátor Zdeněk Hřib (Piráti) nechat celou věc prošetřit. Proti jednání Kuželové se ozval také předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil. Ten měl figurovat v kauze Dozimetr jako člověk, který se svým poradcem Jiřím Fremrem seznámil bývalého náměstka, v současnosti obviněného Petra Hlubučka s lobbistou Michalem Redlem. Tuto verzi uvedl před časem přímo Hlubuček a Kuželová ji potvrdila médiím. Pokud by se prokázala její pravdivost, kauza by se plně dotýkala i Pospíšila.

Kuželová je již dva roky poradkyní Trade Center Praha (TCP). Deník E15 poukázal na to, že v rámci mediálního poradenství za hodinu inkasovala tisíc korun bez DPH. Částka prý mohla dosahovat i dvou milionů korun. Prý vykázala 623 poradenských hodin, které mohla provádět telefonicky i osobně, TCP jí pak mělo uhradit dokonce 752 750 korun. Podle mluvčí se ale údajně o střet zájmů nejedná.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Kuželová je dále jednatelkou firmy INception, která má uzavřenou smlouvu s Domovem pro osoby se zdravotním postižením Sulická, který zřizuje Hlavní město Praha. Firma má prý za 1,37 milionu korun instituci poskytovat marketingové služby. INception údajně darovalo v letech 2019 - 2022 TOP 09 dohromady 760 tisíc korun. Kuželová pak prý poslala letos v květnu svým jménem dva finanční dary hnutí STAN, celkem 285 tisíc korun. Mluvčí sdělila serveru iDnes.cz, že dary nepovažuje za střet zájmů a spojitost mezi jimi a městskými firmami odmítá.