„Protože ve věci nejde o podezření z trestného činu, policiejní orgán celou věc odložil,“ informoval v pondělí policejní mluvčí Jan Rybanský. Vyšetřovatelé v prosinci uvedli, že podle soudní pitvy třicetiletá žena nezemřela vlivem cizího zavinění. „Znalci z oboru soudního lékařství určili, že příčinou smrti bylo působení neurotoxinu hadího jedu,“ řekl tehdy Rybanský.

Filip Brož, mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice (VFN), přitom tvrdil, že pacientka v jejich zařízení zemřela kvůli dalším zdravotním obtížím. Případ mamby zelené a její majitelky tak zůstal opředen tajemstvím, protože bulvární média spekulovala, že se žena pokusila o sebevraždu rituálním způsobem ve stylu egyptské královny Kleopatry.

Smrtelně jedovatý had každopádně způsobil v Praze i v celém Česku rozruch, až po čtyřech dnech se mamba objevila na zahradě domu, který byl nedaleko bytu, kde došlo k ušknutí. Za pomoci specialisty z pražské zoologické zahrady Jana Masopusta ji odchytil herpetolog Tomáš Bublík. Oba odborníci se pak přes média dostali do konfliktu kvůli postupu při pátrání po uprchlé mambě zelené.

Bublík dokonce v jednu chvíli tvrdil, že nebezpečný plaz je pravděpodobně po smrti. Nakonec nechal vyrobit terárium na míru, kam zeleného hada umístil a nechal si jej v pracovně. Herpetolog, vášnivý rybář a cestovatel na začátku února pak na svůj facebookový profil sdílel fotku, kde je mamba ve větším teráriu s dalšími hady. „Jak jsem slíbil, slavná mamba hlubočepská se dočkala lepších časů. Mamba party může začít,“ napsal Bublík.