„Pracovní skupiny, která funguje už od ledna, se účastní zástupci několika taxislužeb včetně například AAA taxi, jehož zástupci dnes zároveň přišli před budovu MD. Skupině taxikářů, kteří se před MD sešli, jsme nabídli, že s nimi návrh nové legislativy kdykoliv probereme, pokud budou mít zájem o jednání. Jsme rádi, že dnešní akce byla klidná a řidiči v ulicích nebyli obětí protestu. Názory na taxislužbu jsme si civilizovaně vyměnili před budovou ministerstva i na jednání pracovní skupiny," uvedl mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.

Ministerstvo připravuje úpravu legislativy 

Mluvčí Sdružení českých taxikářů David Bednář ale řekl, že k žádnému jednání přizváni nebyli. „Chceme, abychom byli přizváni k jednáním na ministerstvu. Zatím nás nikdo neoslovil a nikam nepozval," uvedl Bednář.

Na ministerstvu se připravuje úpravu v legislativě taxislužby pracovní skupina. Nová pravidla by podle ministerstev průmyslu a obchodu a dopravy měla i taxikářům umožnit používat mobilní aplikace jako náhradu taxametru. „Na druhé straně ale budou muset všichni provozovatelé taxislužby plnit požadavky na tuto službu," říká Neřold.

Taxikáři chtějí počkat do konce roku 

Magistrát uvedl, že s taxikáři chce jednat po tom, co bude ustanovena nová vláda. „Stále platí naše nabídka, že uspořádáme pracovní setkání, na které pozveme ministry, odpovědné úředníky, dispečinky a zástupce digitálních platforem. Problém může vyřešit jediné nová legislativa. Do té doby bude magistrát i nadále plnit svoji zákonnou povinnost provádět kontroly řidičů taxi i Uberu, a to ve zvýšení míře,"  řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Taxikáři sami chtějí vyčkat do konce roku na postup ministerstva dopravy či magistrátu. Pak se domluví, zda uspořádají další protesty.