V Radotíně hasiči především odčerpávali vodu ze zatopených sklepů a dvorů – práci však měli i na adrese V Sudech 1, kde sídlí jejich vlastní stanice. I na část jejího dvora se dostala voda s bahnem – provoz výjezdové základny, kde nově sídlí také záchranáři přesunutí z lokality ohrožené povodněmi, však nebyl nijak omezen. Po celý den také hasiči hlídali stoupající hladinu Radotínského potoka – a společně s radnicí informovali občany i o možné evakuaci. Už odpoledne však bylo zřejmé, že se situace zklidňuje a opustit ohroženou lokalitu nebude zapotřebí.

Voda zatopila tělocvičnu

„V ulici Na Cikorce zasahovala v 10.28 hodin jednotka z Modřan v místní škole, kde voda zatopila část tělocvičny,“ připomněl Martin Kavka z centrály pražských hasičů. Zde došlo nejen na odčerpání vody, ale z pytlů s pískem vznikla i provizorní hráz. V pravé poledne zasahovali hasiči z Petřin na Starém náměstí v Ruzyni, kde za pomoci navijáku odstraňovali obří pařez. Ten zatarasil česlo potoka a hrozilo jeho vylití.

„Po 17. hodině se situace začala uklidňovat,“ konstatoval Kavka. S dodatkem, že však i v té době pokračovaly zásahy u zatopených sklepů. Většinou se jednalo o menší případy a profesionálním hasičům v okrajových částech Prahy pomáhali příslušníci dobrovolných sborů.