Zapsanému spolku se podařilo ve veřejné sbírce vybrat 275 tisíc korun, z toho ale sto tisíci přispěl sám předseda Jan Šaršoun. Podle informací serveru iDnes měl letošní ohňostroj vyjít na čtvrt milionu, zbytek peněz bude použit na další akce.

Ohňostroj nesl název Praha božská a byl věnován vzpomínce na nedávno zesnulého Karla Gotta, připomenut byl také zpěvák Dan Nekonečný, který zemřel loni v březnu. Podporu poskytla i druhá městská část především nabídkou odpaliště - prostor u barokního bastionu u Folimanky.

Jelikož nejlepší místo pro sledování ohnivé show byl kromě Nuselského mostu v okolí Kongresového centra, rozhodli se sem pořadatelé umístit zvukovou aparaturu doprovázející pyrotechnické efekty. Jenže narazili na vážné problémy.

Metro stanicí Vyšehrad projíždělo

"Snažíme se pro vás zajistit ten nejlepší zážitek a proto jsme chtěli prostory před kongresovým centrem ozvučit. Bohužel nám dnes byl i přes předchozí dohodu (!) znemožněn vjezd s aparaturou na místo. Ze všech sil připravujeme jiné metody ozvučení. PROSÍM, počítejte se sníženým výkonem zvukové aparatury a pomozte nám i vy," uvedl na facebookovém profilu události Praha božská - novoroční ohňostroj.

Nakonec se ale vše podařilo a spousta přihlížejících byla spokojena. Ohňostroj vyrazily ke Kongresovému centru sledovat tisíce lidí. Některé vlaky metra nezastavily na Vyšehradě, davy lidí šly pěšky ze stanice Pražské povstání. Dopravní podnik na webu uvedl, že vlaky metra linky C ve směru Háje projíždějí stanici Vyšehrad kvůli jejímu zahlcení diváky ohňostroje.

Velká část diváků se po více než dvanáct minut trvajícím představení vydala k nedalekému Národnímu muzeu podívat se ještě na městem organizovaný videomapping.

Ohňostroje byly v minulosti odpalovány například z Letné, Vítkova, Petřína nebo z pontonu na Vltavě. Ohňostroj na začátku loňského roku tematicky připomněl sametovou revoluci a stál 1,7 milionu korun.