Přibyly stížnosti na chování

Změna řádu následovala poté, co začaly přibývat stížnosti na chování bruslařů, kteří jezdí v areálu vysokou rychlostí. „Lidé nás upozorňují stále častěji na to, že rychlobruslaři se chovají arogantně, ohrožují ostatní svou rychlou jízdou a používají vulgární slova. Fakta v obou bodech jasně hovoří proti oficiálnímu trénování rychlobruslařských týmů na Ladronce. Ladronka je určená pro nejpočetnější skupinu, kterou jsou rekreační bruslaři. Nikdy nebyla projektována jako závodní dráha,“ uvedl důvody změny řádu starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Na Ladronce tak již tento víkend není dovoleno jezdit v závěsu za sebou, rychlobruslit a pořádat soutěže či závodní akce bez předchozího souhlasu Prahy 6. Dohlížet na dodržování řádu budou městští strážníci.

Nemáme kde trénovat

Těmito opatřeními se chce radnice mimo jiné vyrovnat i se svěřenci sportovního klubu BZK Slavia Praha. Právě ti na svých webových stránkách uvádějí Ladronku mezi místy svého tréninku. Klub se ale brání: nemáme kde trénovat, proto chodíme na Ladronku. „Praha nemá místo, kde by se dalo jezdit rychle. Zkoušeli jsme to na Letné, ale i odtud nás vykázali,“ sdělil za BZK Slavia Praha Jindřich Pařík.

Podle něj budou na Ladronku bruslaři chodit i po změně řádu. „Prostě jen zrušíme oficiální tréninky a místo v závěsu budeme jezdit po jednom,“ sdělil Pařík a dodal: „Pokud někdo chce zavádět kontrolní systém, tak ať je komplexní. To znamená ať kontrolují děti, které na bruslích nemají helmy a zkontrolují bezpečnost areálu a odstraní kamenné obruby nebo lavičky v blízkosti asfaltu.“