Do budoucna se zde počítá se supermarketem, kantýnou a dalšími službami. Součástí objektu budou i podzemní garáže s více než třemi stovkami parkovacích míst určených pro nájemce, veřejnosti bude sloužit parkoviště P+R se zhruba stovkou míst.

„Objekt Roztyly Plaza, za jejímž architektonickým návrhem stojí studio Aulík Fišer architekti, kombinuje moderní architekturu s maximální funkčností a pohodlím. Kromě kanceláří budou mít nájemci budovy k dispozici vnitřní atrium s odpočinkovými zónami, vodními prvky a prostory pro setkávání a také zelení osázenou střešní terasu,” přiblížila podobu budovy Lenka Preslová z Passerinvest Group.

V blízkosti objektu Roztyly Plaza, jehož dokončení je plánováno na závěr roku 2024, se rozkládá park Nové Roztyly. Developer jej proměňuje v odpočinkovou lokalitu. Vzniklo tu workoutové hřiště, venkovní fitness, parkourové hřiště či několik běžeckých a cyklistických tras. Jsou tu instalovány koše pro hru discgolf a v letních měsících v parku probíhá i množství akcí pro širokou veřejnost.

Vize developera, kterého má veřejnost spojeného především s vybudováním polyfunkčního komplexu BB Centrum v pražské Michli, je proměnit místní brownfield v multifunkční areál. K nejvýraznějším změnám by mělo dojít na území rozkládajícím se mezi parkem a křižovatkou Jižní spojky s magistrálou.

Celou lokalitu by od dopravního hluku měla odstínit nová administrativní budova, v další části pozemku, kde se nyní nacházejí nevzhledné betonové parcely, by měla vzniknout obytná část nabízející jak vlastnické, tak nájemní bydlení, školku a klubovnu pro děti. V plánu je i síť nových cest a cyklostezek vedoucích tak, aby lokalita byla dobře prostupná všemi směry – od Spořilova po Michelský, respektive Kunratický les.

Termín zahájení výstavby první části projektu Nové Roztyly, kterou představuje administrativní budova v severní části areálu, ještě není stanoven - odvíjí se od právě probíhajícího připomínkového řízení. Rezidenční část je ve fázi změny územního plánu.