"Důvodem jsou mé příspěvky na sociálních sítích. Dohodl jsem se s panem proděkanem (Danielem Soukupem), půjde o dohodu o ukončení pracovního poměru," řekl Kukal ČTK.

Podle iROZHLASU byly Kukalovy názory s vedením fakulty dlouhodobě neslučitelné a tyto rozdíly se postupně vyjasňovaly. Mluvčí, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou, nastoupil na fakultu v květnu 2018. Před tím spravoval twitterový účet ministerstva kultury, za který dostal v roce 2016 Křišťálovou lupu v kategorii Obsahová inspirace.

České vysoké učení technické (ČVUT) v Praze pomáhá v boji s koronavirem. Vědci vyrábějí repsirátory, dezinfekce či bezdotykové měření teploty.
ČVUT vs. COVID-19. Škola vyrábí respirátory, dezinfekci i dálkové měření teploty

Kukal řekl, že impulzem k jeho odchodu byly zejména jeho příspěvky z poslední doby. Podle webu iROZHLAS jde především o komentáře, ve kterých hodnotil vzhled žen a dívek v rouškách. "Milé ženy a dívky v rouškách, nejste směšné, trapné ani neatraktivní. Jste i v mizerii těchto dní perskými princeznami," napsal v textu pro deník Metro. Fotografii článku zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Proti jeho textu se část diskutujících vymezila v komentářích. Ženy se v nich ohrazovaly proti hodnocení svého vzhledu. Uváděly, že nosí roušky kvůli šíření koronaviru, a ne proto, aby vypadaly sexy. Jedna studentka pak podala stížnost akademickému senátu fakulty. Serveru řekla, že nežádala Kukalův odchod, ale aby se u takových příspěvků neprezentoval jako mluvčí fakulty.

Podle serveru jí vadilo například to, že ji Kukal ve své reakci na kritiku pod svým příspěvkem upozornil, že "jsi děvčátko mladší než oba moji synové". Sám Kukal ji pak v odpovědi vyzval, aby se obrátila na senát, uvedl iROZHLAS.

Dvoudenní okupační stávka studentů na Filozofické fakultě UK za ochranu klimatu.
Jako před 30 lety. Na UK stávkují studenti, teď za ochranu klimatu