„Území Rohanského ostrova je dlouhá léta zanedbanou krajinou brownfieldů. Chceme, aby se ostrov proměnil v plnohodnotnou část města,“ popisuje území Roman Petrus, starosta Prahy 8. 

Praha 8 a developer Sekyra Group také stvrdí podpisem dohodu o účelovém finančním daru developera ve výši 60 milionů korun na výstavbu základní či mateřské školy. „Praha 8 se ke studii staví pozitivně i proto, že Rohan City má tvořit souvislý pás zeleně s vodními plochami a s řadou míst k relaxaci. Zároveň počítá s preventivními opatřeními proti povodním,“ shrnul postoj vedení Prahy 8 místostarosta Radomír Nepil.

Místostarosta pro strategický rozvoj Petr Vilgus komentuje dopravní obslužnost projektu: „Projekt je skvěle dopravně dostupný. V pěší vzdálenosti je zastávka metra a tramvají. Ulice v nové čtvrti na Rohanském ostrově budou přizpůsobeny tomu, aby po nich mohl jezdit elektrobus,“ doplňuje.

Konzultace s veřejností

„Vážíme si vzájemné shody nad urbanistickou studií a děkujeme za podporu hlavnímu městu Praha a městské části Praha 8 při přípravě tohoto projektu. Naším společným zájmem je rozvoj a podpora bydlení v širším centru Prahy,“ uvedl Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group.

Také veřejnost bude mít jedinečnou možnost seznámit se s touto lokalitou i navrhovanou urbanistickou studií. „Zveme vás na procházku s odborným komentářem pana architekta Pavla Hniličky, zástupce IPR Praha a zástupce Sekyra Group po Rohanském ostrově, a to ve čtvrtek 17. května 2018 v 17 hodin,“ zve za developera Anderle a dodává: „Předpokládáme, že i další stupně přípravy projektové dokumentace budou participovány s veřejností.“