Bez úspěchu už druhý den pátrá rodina i policie po 35letém Milanu Havlovi z Benešovska. Ztratil se v úterý po ránu, kdy z domova odešel do práce. Tam však už nedorazil a jeho blízcí ani kolegové o něm nemají žádné informace.

„Jeho vůz bílý Renault Traffic byl ve středu ráno nalezen na Kutnohorsku, v Mančicích u Uhlířských Janovic,“ sdělila Deníku Kamila Vrtišková, která se společně s rodinou a přáteli podílí na pátrání. Ani tato stopa ale k nalezení pohřešovaného muže nevedla. „Stále nevíme, kde je. Právě tady přistál policejní vrtulník, který po manželovi pátral, a nepodařilo se najít žádnou další stopu,“ řekla ve středu odpoledne žena pohřešovaného.

Vůbec si prý nedokáže vysvětlit, co se s jejím mužem mohlo stát. Policisté podle jejích slov zjistili, že manželovo auto zastavilo v osadě Mančice zřejmě náhodou – poté, co v nádrži došla nafta. A řidič pak podle všeho od vozu odešel, když uvnitř nechal nejen svůj mobilní telefon, ale i peníze – dokonce pootevřeným okénkem hodil dovnitř klíčky od auta, které předtím uzamkl. Nikdo z rodiny si přitom neuvědomuje, že by takovému počínání veselého a přátelského otce tří dětí, jenž podniká v truhlářské a tesařské výrobě, cokoli nasvědčovalo. Právě naopak; pohřešovaný muž měl spoustu plánů. „Měl domluvenou schůzku a rozjednanou práci,“ připomněla manželka Veronika.

„Prosíme kohokoliv, kdo Milana v posledních dnech zahlédl, nechť se obrátí na policejní linku 158,“ žádá Kamila Vrtišková o pomoc všímavé svědky.