„Přesný program happeningu teprve dolaďujeme, ale již nyní víme, že se bude odehrávat v klubu i před ním a podpoří nás osobnosti a kapely, které v našem klubu začínali a často zde hráli,“ informuje spolumajitel klubu Pavel Svoboda a dodává: „Jsem nadšený z toho, kolik lidí nás podporuje. Dnes by si každý řekl, že k nám mladí sice chodili, ale nepoperou se za nás. Opak je pravdou. Sami roznášejí petiční archy do škol, hlavně na Praze 1, aby bylo vidět, že nás podporují i obyvatelé z centra metropole.“

Petici do dnešního dne podepsalo přes 4000 lidí, ke skupině Zachraňte Rock Café na internetovém serveru facebook.com se již připojilo téměř 18 000 lidí.

Praha 1 zakázala klubu hudební produkce kvůli vysoké hlučnosti 15. dubna. Nyní sice tvrdí, že by v nich klub mohl pokračovat, kdyby nepřekračoval hranici hluku 95 decibelů, nicméně provozovatelé klubu o tom nemají žádné písemné rozhodnutí a hranice 95 decibelů se jim zdá absurdní. „Je to jako chtít si uvařit dobrou kávu a zalít ji vlažnou vodou. Kapelu hrající na 90 decibelů už ve třetině sálu prostě nebude slyšet, navíc kapely ochotné hrát za takto omezených podmínek prostě nejsou,“ říká spolumajitel klubu Michael Pánek.

Přesto majitelé klubu s Prahou 1 o budoucím osudu Rock Café jednají. „Jednání nebudeme komentovat, dokud nebudeme mít cokoliv písemně,“ odmítá sdělit podrobnosti Svoboda a doplňuje: „Nejsme klasický komerční subjekt, sháníme sponzory, využíváme nejrůznějších dotací. Na základě smlouvy s Prahou 1, která slíbila zainventovat odhlučnění, když my zaplatíme přestavbu interiérů, jsme dostali dotace, které při delší odmlce v hudební produkci budeme muset vracet. To, že se odhlučňovaní práce, jejichž investorem byla Praha 1, ukázaly jako nedostatečné a nekvalitně odvedené, není naše věc. Naše ztráty ale budou možná nakonec vyšší, než by stálo odhlučnění nové, a bude je muset někdo zaplatit.“

Happening začne 5. května v 18 hodin před klubem. „Byli bychom rádi, kdyby to byla veselá akce. Nechceme se tvářit jako zhrzená milenka. Vyzíváme lidi, aby si s sebou vzali šeříky a kytky a přišli nás podpořit,“ vybízejí svorně oba majitelé klubu. „K happeningu nemáme co říct. To je jejich věc, hlavně aby neporušovali zákon. S majiteli jednáme, to je jediné, co vám mohu v tuto chvíli říct,“ komentuje připravované kroky vedení klubu Alexandr Koráb, mluvčí Prahy 1.