Soutěž si dala rok pauzu a nyní se vrátila v plné síle. Jednotlivá kola, kterých se v listopadu zúčastnilo celkem 106 týmů, přinesla 32 postupujících, tři další týmy obdržely divokou kartu a soutěže se účastní i dva univerzitní týmy z FEL ČVUT.

Stejně jako v minulých ročnících bylo i letos hlavním cílem splnit zadaný úkol s pomocí stavebnice LEGO Mindstorms. Tentokrát dostal název ROBO číšník a hlavní roli v něm hrála rovnováha – robot musel autonomně projet rovnou dráhu s proměnlivým sklonem, ovšem bez vodící čáry. Přitom musel na své plošině udržet vozíček.

Fakulta elektrotechnická vytvořila vánoční video s roboty.
VIDEO: Jak slaví Vánoce roboti? ČVUT pobavilo svátečním klipem

V klání středoškolských a univerzitních týmů zvítězil nakonec Team STV z Domu dětí a mládeže Prahy 2 ve složení Kryštof Kordík, Kryštof Holý a Richard Agulár. Na druhém a třetím místě se umístily týmy E4 a PIKOBOTI ze SPŠ Ostrov.

Vítězem kategorie hodnotící design se potom stal tým Gymstr šestá Ó reprezentující gymnázium Strakonice.

„Soutěžní týmy nás překvapily, protože se jim podařilo vymyslet vskutku originální konstrukční řešení, ne pouze kyvadlo, o němž jsme při návrhu uvažovali my,“ uvedl organizátor soutěže Martin Hlinovský z katedry řídicí techniky FEL ČVUT.