Krátce po zveřejnění informace politici útok na slovenského premiéra Fica odsoudili.

„Atentát na demokraticky zvoleného premiéra je naprosto zavrženíhodný, ať už s jeho politikou souhlasíte či nikoli," napsal na sociální síti X Jiří Pospíšil (TOP 09).

Šokován zprávou byl i bývalý zastupitel Prahy 3 Alexander Bellu (ODS). „Vyjadřuji naději a přání, aby byl jeho život zachráněn.Nenávist se ve společnosti zvyšuje a toto mohou být pak důsledky vyhrocených názorů, rozdělování lidu a všeobecná anarchie v mnoha ohledech," uvedl na svém facebookovém profilu.

Čin odsoudil i prezident České republiky Petr Pavel. „Útok na Roberta Fica je jednoznačně odsouzeníhodný, ať už byl motivován čímkoliv. Měl by být pro nás varováním, kam až může vést prohlubování nevraživosti a agresivity ve společnosti. Robertu Ficovi přeji, aby z tohoto incidentu vyšel bez následků," napsal.

Brzké uzdravení popřál i premiér Petr Fiala (ODS).

Policie situaci sleduje

V souvislosti s útokem přijala i Policie ČR veškerá opatření ve vztahu k chráněným osobám i objektům a vyhodnocují případná rizika. „Z pochopitelných taktických důvodů však konkrétní opatření nikdy nekomentujeme," doplnili policisté.