„Provozovatel ale investoval výhradně do restaurace,“ konstatovala starostka Říčan Adriena Mrázová a dodala, že takto si město znovuobnovení tradice výletního areálu nepředstavovalo. „My jsme koupaliště odbahnili, postavili jsme padesát kabin,“ vyčíslila starostka, podle níž zde město celkově investovalo přes pět milionů korun. „Nehodláme čelit kirtice, že dotujeme bez efektu podnikání soukromého subjektu,“ dodala Mrázová.

Nájemce investice hájí

„Podle smlouvy měla úprava areálu probíhat v průběhu pěti let, ale už teď jsou práce ze tří čtvrtin hotové,“ kontruje nájemce Stanislav Lupoměský. Loňskou více než milionovou investici jen do restaurace považuje za logickou: „Bez restaurace by nemělo cenu cokoliv podnikat a letos už jsme investovali kolem tří set tisíc do areálu samotného koupaliště“. Podle Lupoměského si musí radní uvědomit, že za měsíc by areál opravil leda obr, jakým je třeba Metrostav.

Město je stejně jako investor přesvědčeno o své pravdě, ale považuje za férové ukončit smluvní vztah dohodou, která dává šanci vrátit nájemci investované finance. „Jednostranným vypovězením smlouvy pro její nedodržování by nájemce ztratil nárok na vrácení investic,“ podotkla Adriena Mrázková. Ovšem Lupoměský pro Deník odmítl, že by na dohodu nájemce přistoupil. Zda dojde k soudu, ukážou až další jednání plánovaná na září.