VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rezidenční karty získáte i přes internet

PRAHA - Obyvatelé Prahy 3 a 7 dnes mohou poprvé vyrazit pro karty zóny placených stání. Pro ty, kteří splní podmínky, budou k mání ve všední den i o víkendech za 700 korun.

15.8.2007
SDÍLEJ:

MÍSTA PRODEJE. Buňky, kde budou ke koupi parkovací karty, vyrostly i u fotbalového stadionu Viktoria Žižkov.Foto: Deník/Eva Kořínková

Pondělí až pátek

V Praze 7 si lidé mohou karty zakoupit dnes od 8 do 18 hodin v přízemí úřadu sedmé městské části na nábřeží kapitána Jaroše. Karty se vydávají od pondělí do pátku ve dveřích číslo 31.

„V případě potřeby jsme samozřejmě připraveni dobu vydávání karet prodloužit až do 22 hodin a otevřít i o víkendech,“ uvedl zástupce starosty Josef Neuberg. Formuláře si lidé mohou od 13. srpna vyzvedávat v informačních centrech úřadu.

Půjde to i bez front

Frontám by v sedmé městské části měly předcházet tzv. online registrace. Tuto možnost spustila radnice již dnes a zájemci najdou odkaz na službu na internetových stránkách www.praha7.cz.

„S pomocí registrace se občané mohou objednat na konkrétní čas, kdy si kartu vyzvednou,“ informoval mluvčí úřadu Prahy 7 Martin Vokuš.

Na šestnácti stanovištích

Praze 3 dnes zahajuje provoz 16 provizorních stanovišť s informačním centrem na žižkovském stadionu FK Viktorka. „Lidé se k nim dostanou z Krásovy ulice. K dispozici budou ve všední den, ale i v sobotu a neděli od 8 do 18 hodin,“ sdělil mluvčí Městské části Praha 3 Jan Sotona.

Mobilní stanoviště budou na stadionu fungovat od 15. srpna do 7. října. Od 1. října je postupně začne nahrazovat centrum pro prodej parkovacích karet ve vnitrobloku Perunovy ulice s popisným číslem 5.

Za pět dní zahájí prodej karet také Praha 2. Od pondělí 20. srpna je lidé mohou kupovat v hale úřadu druhé městské části. Vchod je z Jugoslávské ulice. Přepážky budou ve všední den v provozu od 8 do 20 hodin. V sobotu pak od 9 do 17 hodin.

 

Zóny se rodí pomalu a v bolestech

Napadené výběrové řízení je však jen jedním z problémů, které zóny provázejí. Kvůli složitosti systému a jeho pomalé realizaci musel být termín odložen již minimálně čtyřikrát. Původně měly být zóny spuštěny v lednu 2007, poslední posunutý termín počítal místo září se říjnem.

Na nereálnost spuštění zón od 1. října nedávno poukázala také Praha 2. „Z hlediska administrativy je termín reálný, horší to je v případě dodání parkovacích automatů. Jejich instalace není jednoduchá a vyžaduje přivedení elektřiny, projednání se správci podzemních sítí a vydání souhlasu stavebního úřadu s ohlášením stavby nebo v komplikovanějších případech vydání stavebního povolení,“ upozornil tehdy zástupce starostky Prahy 2 Václav Vondrášek. Výhrady měli také někteří místní obyvatelé, kterým se na městských částech nelíbí, že za cenu rezidentní karty nedostanou záruku parkování. Automobilů je totiž v ulicích víc než míst k stání. „Zavedení zón nedostatek místa nevyřeší. Sice tu bude řád, ale lidé nemají žádné záruky,“ uvedl například v Praze 3 Karel Kulendík. „Jako bývalý policista do této problematiky trochu vidím. Těch míst na parkování spíše ubude. Bude to asi problematičtější,“ dodal Tomáš Král z Prahy 2.

Jasno není dodnes ani v počtu strážníků, kteří by na zavedení zón měli dohlédnout. Městská část Praha 2 požadovala navýšit stav o 30, Praha 3 o 23 a Praha 7 o 40 strážníků. Takové počty ale městská policie v současné době k dispozici nemá.

 

 

Základní informace


KDY A KDE SE BUDOU KARTY
PRODÁVAT:

Od 15. srpna – Praha 3 FK Viktoria
Žižkov, vstup z Krásovy ulice
Od 15. srpna – Praha 7 Úřad
městské části Praha 7, nábřeží
kpt. Jaroše
Od 20. srpna – Praha 2 Úřad
městské části Praha 2, vchod
z Jugoslávské ulice


KOLIK ZA PARKOVÁNÍ LIDÉ ZAPLATÍ:

Rezidenti: 700 korun na rok
Abonenti: 30 tisíc korun za vozidlo
právnické osoby, 9 tisíc za
vozidlo fyzické osoby


CO SI ZÁJEMCE MUSÍ VZÍT S SEBOU:
Rezidenti: občanský průkaz, velký
technický průkaz vozidla
Abonenti: výpis z obchodního
rejstříku, zřizovací listinu nebo
živnostenský list, velký technický
průkaz vozidla


KDOMÁNA KARTY MIMO JINÉ NÁROK:
Rezident s trvalým pobytem
v dané městské části nebo
vlastnící nemovitost
Abonet, který má sídlo společnosti
nebo provozovnu v dané
městské části

Čtěte dále související článek ZDE!

15.8.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 30 000 Kč

Ostatní lékaři specialisté Oční lékař. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Oční lékař specialista v oboru oftalmologie.. Pracoviště: Oční klinika horní počernice, s.r.o. 01, Obchodní, č.p. 2694, 193 00 Praha 913. Informace: Magdaléna Kučerová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) řidič nákladního automobilu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: místo výkonu práce: U Prioru č.p. 884/4, 161 00 Praha 6, kontakt: Nekvinda Petr, tel.: 606772047, e-mail: petr.nekvinda@agf-foodlogistics.cz, požadujeme řidičské oprávnění skupiny C skupina E výhodou), jedná se o rozvoz zboží potravinářského zaměření, každý den se řidič vrací do depa (spíte doma), 5 týdnů dovolené, náborový příspěvek 5 000 Kč, příspěvek na penzijní pojištění. Pracoviště: Agf food logistics, a.s.- areál westpoint park, U Prioru, č.p. 884, 161 00 Praha 614. Informace: Petr Nekvinda, +420 606 772 047.

Informační technologie - Informační technologie Administrátor 18 810 Kč

Systémoví administrátoři, správci počítačových sítí referent/referentka oddělení Technické podpory a správy sítí odboru Informatiky a spisové služby - podpora uživatelů, správce sítě. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadavky: , , VŠ vzdělání v mag. nebo bak. stud. programu nejlépe technického směru, případně stř. vzdělání s mat. zk. a praxí v oboru , vhodné i pro absolventy vysoké školy, IT administrátorské dovednosti, nebo dovednosti systémového integrátora, orientace v HW/SW, v technologiích zabezpečení, logování monitorování, dobrá znalost Microsoft technologií (desktop / server),, výhodou jsou rovněž znalosti a dovednosti v oblasti Linux prostředí, logovací a bezpečnostní systémy, monitoring, dohledové systémy, znalosti instalace, konfigurace, orientace v principech budování informačních systémů a technologií, aktivní a samostatný přístup k práci,, spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost, chuť se vzdělávat, praxe získaná ve veřejné správě nebo územních samosprávných celcích výhodou, státní občanství ČR, občanství jiného členského státu EU nebo občanství státu; který je smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru, trestní bezúhonnost, splnění podmínek ustanovení § 17 odst. 2 a odst. 3 zákona č. 201/2002 Sb., , charakt. místa:, , základní IT podpora uživatelů a systémů Úřadu, instalace konfigurace a správa systémů, případně participace na správě systémů s ostatními dodavateli, komunikace s externími dodavateli a uživateli, oponentura projektů dodavatelů a jejich poskytování servisu. Pracoviště: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - 001, Rašínovo nábřeží, č.p. 390, 128 00 Praha 28. Informace: Martina Agyagosová, +420 225 776 686.

Doprava a logistika - Řidič sk. B - přeprava z letiště 65 535 Kč

Přepravní společnost hledá řidiče a řidičky s vlastním vozem pro přepravu osob z Letiště Praha Ruzyně do hotelů v rámci Prahy. Nejsme Uber ale smluvní přepravce. Rozpis zakázek znáte předem, atraktivní výdělek zaručen.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie a celníci odhalili nelegální prodej tygrů kvůli čínské medicíně.
14

Tygři na mazlení? Týrání, tvrdí šéf pražské zoo. A Berousek je vrchol ledovce

Nemocnice Na Františku.
13

Ředitel Nemocnice Na Františku končí, na svou funkci rezignoval

Primátorka Krnáčová: Investice do školství jsou nejvyšší od roku 2011

Celý letošní školní rok se Pražský deník ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy ptal studentů, co je nejvíce trápí, co je zajímá a co by mohlo být na jejich škole či v Praze lepší. V létě budeme naopak přinášet reakce magistrátu na problémy tížící studenty. Dnes se zaměříme na oblast investic do pražského školství.

Pražští veterináři letos našli závady u pětiny prodejců na farmářských trzích

S rychlým nástupem jara se inspektoři Státní veterinární správy působící v Praze zaměřili také na kontrolu prodeje potravin na farmářských trzích. Konkrétně šlo o živočišné komodity jako jsou maso, ryby, masné a rybí výrobky, vejce, mléko a mléčné produkty či med. 

Přes Prahu se opět přehnala bouřka s krupobitím. Problémy mělo i letiště

/VIDEO/ Páteční výstraha před silnými bouřkami meteorologů tentokrát byla přesná. Kolem poledne se silný déšť doprovázený větrem a kroupami prohnal Prahou. Ve srovnání se středečním řáděním počasí teď nezpůsobilo takové škody. Největší problémy podle všeho zaznamenali obyvatelé Prahy 6. Na chvíli se omezil dokonce provoz na Letišti Václava Havla.

Potyčka v Zemanově štábu byla přestupkem, vyhodnotila policie

Potyčku, která se v lednu tohoto roku odehrála v pražském Top Hotelu po prezidentských volbách, vyhodnotila policie jako přestupek proti občanskému soužití. Věc bude řešit správní úřad v Praze 4. Výjimkou je počínání podnikatele Karla Slezáka, který v únoru zemřel a policie jeho případ odložila. V pondělí o tom informovala média policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT