Sumce nejprve chytil Vágner. Když Hunt viděl jeho souboj s obří rybou, nezaváhal prý ani vteřinu a skočil do Vltavy. Společně pak vytáhli 70 kilogramů těžkého obra.

"Je to velmi neobvyklý úlovek. Je to asi vůbec největší sumec, který byl v Praze vytažený," uvedl Vágner známý z televizního pořadu S Jakubem na rybách.

Sám Vágner prý nikdy neměl touhu chytat ryby přímo v centru Prahy. "Byla to spíš přidružená rybařina a zadařilo se," radoval se. Mezi jeho slavné úlovky patří mimo jiné největší sladkovodní ryba světa arapaima gigas o váze 106 kilogramů, kterou letos ulovil v Amazonii.

Hunt při slavnostním ukončení výstavy, kterého se zúčastnilo asi 2000 rybářských odborníků, označil Českou republiku za světovou velmoc ve sportovním rybaření. Vágnera pak pasoval za svého "nástupce". "To je vaše budoucnost, vaše nová hvězda, váš nový Rex Hunt," prohlásil.

Vágner prý bere ocenění jako velkou výzvu. "Budu muset dostát tomu, že mi taková veličina věří. Je to otec sportovního rybolovu. Kvůli němu jsem se začal věnovat rybařině," řekl dojatě kdysi nadějný hudebník. Pětadvacetiletý syn muzikanta a hudebního producenta Karla Vágnera, před léty opustil pražskou konzervatoř a začal se věnovat svému koníčku, tehdy příliš mediálně neznámému sportovnímu rybaření. Dnes patří mezi uznávané rybáře.

V nejbližší době se Vágner chystá na ruský Bajkal a chce tam natočit dokument. "Turistika se začíná velmi rychle rozvíjet a jsou kouty světa, které spěchají na to, aby byly zdokumentovány tak, jak je příroda stvořila," uvedl. Připravuje prý také expedice do Afriky a do amazonského pralesa.