Vyměňte staromódní Petřín za loď Petra na Náplavce a přijďte vyzkoušet polibek, který chutná po Černém Citronu. Kromě fotokoutku s citronovníkem se zamilovaní mohou těšit na indie progressive kapelu Red, rapperku Sharkass a DJ Cliché. Na návštěvníky čeká fotbálek, bar, zajímavé pivní koktejly a ochutnávka svěžího pivního mixu Litovel Černý Citron zdarma.

Na ryze české tradice lidé nezapomínají. Celých 69 procent Čechů se na prvního máje každoročně políbí pod rozkvetlou třešní. To vyplynulo z průzkumu mapujícího vztah Čechů k líbání, který uskutečnil Pivovar Litovel ve spolupráci se společností Ipsos. Tento zvyk poctivě dodržují zejména lidé ve věku 42 až 50 let, a to ze 76 procent. Mají tak značný náskok před mladou generací ve věku 1523 let. V této věkové kategorii se pod třešní líbá jen 58 procent z nich.

Prvomájový polibek je jistě pro mnoho párů výjimečnou záležitostí. Měl by tedy být perfektní, což vyžaduje patřičnou přípravu. Podle průzkumu si necelá polovina mužů (43 procent) myslí, že dokonalý polibek lze natrénovat. Naopak ženy jsou o něco skeptičtější. Ve zlepšování dovedností pomocí tréninku věří jen necelá třetina z nich (32 procent).

Čtěte také: Vlašimské Májové slavnosti slaví dvacítku. Chystá se rekord v líbání