Kdo situaci zná, najíždí na most buď pomalu, nebo dokonce v protisměru, kde už prohlubeň není. Neznalí stavu vozovky se pak nestačí divit, když se s nimi automobil propadne o několik centimetrů. Náraz tlumičů automobilu navíc vzbuzuje pocit, že se auto každým okamžikem zlomí.

Vozovka se tu propadla už před několika lety. „Problém je, že firma Atika, která most budovala, zkrachovala a nebylo u koho uplatnit reklamaci. Teď už opravu několik let urgujeme u Středočeského kraje, který má silnici pod palcem,“ sdělil na dotaz Deníku starosta obce Lety Jiří Hudeček.

„No, je to šílený, já myslel, že si překousnu jazyk, když jsem do toho vlítnul poprvé, dneska už tak jako každý druhý najíždím na most v protisměru,“ podělil se o svoji zkušenost Karel Brada, který tudy často projíždí. „My o tom stavu víme a podle našich cestmistrů je propadlá vozovka při dodržení předepsané rychlosti v obci průjezdná bez nebezpečí pro automobil či posádku,“ reagoval pro Deník mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka.

„S opravou vozovky počítáme a je v plánu pro příští rok s tím, že naši cestmistři budou stav vozovky průběžně kontrolovat a pokud by se situace zhoršila, rozhodně zjednáme nápravu.