„Tyhle přiblblé turistické atrakce na našem území nebudeme tolerovat. Proto bude odborem dopravy Prahy 8 v nejbližších dnech stanovena úprava dopravního značení, která těmto cyklopivnicím zakáže vjezd do Karlína a případně dalších lokalit v Praze 8,“ napsal už první březnový den na facebookovou stránku zastupitel Martin Jedlička (TOP 09).

Na sociálních sítích se od té doby množí fotografie vozítek, kam se vejde kolem deseti lidí – většinou popíjejících alkohol. Například ve facebookové skupině sdržující obyvatel Karlína a Libně uživatel Andrej Novik v pátek napsal dlouhý příspěvek, který doplnil o fotografie z Lyčkova náměstí coby důkazní materiál. 

„Posloucháme lidové i populární písně z celého světa, kocháme se pohledem na defekační zvyklosti turistů, a v neposlední řadě se cvičíme v řidičských dovednostech, když se při průjezdu autem vyhýbáme alkomobilům v už tak nešťastně umístěné obousměrce v Kubově ulici či nesmyslném cyklopruhu v Hybešově,“ uvedl Novik.

Ostatní diskutující rovněž připojují své nepříjemné zážitky s pivními koly:

„Řev se okolo 15. hodiny nesl celým Karlínem.“ 

„Před Fórem Karlín se jich poctivě na jízdu připravovalo pět.“

„Ožralové se zasekli před školou ve Strozziho, za mohutného vikingského řevu se zase vytlačili, pár se jich ublinklo a odpotáceli se směr rozhlas.“

Proč není zákazová zóna stejná jako u segwayů?

Na stížnosti občanů poměrně rychle zareagovala Praha 8. Podle předsedy radniční komise pro dopravu Jedličky ještě než stanovil magistrát zónu zákazu pivních vozítek, Praha 8 dávala připomínku, aby byla oblast stejná jako v případě segwayů – Karlín by tedy pokrývala.

„Magistrátem jsme byli odmítnuti s odůvodněním, že 'bude ošetřeno dostatečně široké území města'. Jak se ukázalo, tak dostatečně široké není, řešíme to okamžitě od chvíle, kdy se ta pivní kola v Karlíně objevila. Brzy budou instalovány zákazové značky,“ slíbil Jedlička.

Podle dokumentu zveřejněném na úřední desce Prahy 8 budou značky instalovány od čtvrtka a zákaz pivních kol se bude týkat ulic Thámova, Pernerova, Křižíkova, Prvního pluku, Pobřežní, Sokolovská, Kelsenova, U Nádražní lávky a Šaldova. Najdou si provozovatelé „beerbiků“ zase jinou cestu, jak se zákazu vyhnout?