Kdo by si myslel, že člověk, jehož výsostným světem jsou čísla, přímky a kilogramy, se nenechá unést půvabem města a jeho přitažlivým rytmem, mýlil by se. Stačí se podívat, jaká místa má rektor s poetickým příjmením rád…

Petřínské sady

Oblíbené pražské místo rektora Českého vysokého učení technického Petra Konvalinky - Petřínské sady.

Tady jsem strávil krásné chvíle v době, kdy jsem studoval. Dodnes sem rád chodím, i když už nemám tolik času. Alespoň jednou za rok se jdu podívat na místa, která mám a stále budu mít v paměti.

Betlémská kaple

Oblíbené pražské místo rektora Českého vysokého učení technického Petra Konvalinky - Betlémská kaple.

Prostor ceremoniálů Českého vysokého učení technického, který dýchá slavnostní atmosférou. Budou zde postaveny varhany, na jejichž stavbu sbírá finanční prostředky Nadace Spolku absolventů a přátel ČVUT.

Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha

Oblíbené pražské místo rektora Českého vysokého učení technického Petra Konvalinky - katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha.

S tímto místem mne vážou vzácné okamžiky historie našeho státu. Spolu s mými šesti kolegy, profesory ČVUT, jsme darovali zvonici katedrály zvon Ježíš, stal jsem se členem Nadace pro Svatovítské varhany a 14. května jsem se zúčastnil mše svaté při příležitosti 700. výročí narození krále a císaře Karla IV.

Stavební fakulta a rektorát ČVUT

Oblíbené pražské místo rektora Českého vysokého učení technického Petra Konvalinky - Stavební fakulta a rektorát ČVUT.

Obě budovy jsou spojeny s mým pracovním životem. Jsem pyšný na to, že můžu přednášet studentům to, co jsem se sám naučil za léta působení v akademickém i praktickém životě.

Choco Café U červené židle

Oblíbené pražské místo rektora Českého vysokého učení technického Petra Konvalinky - Choco Café U Červené židle.

Sem rád chodím, líbí se mi zdejší příjemná atmosféra a prostředí. Výborné místo, když je klid, ke čtení a rozjímání.

Čtěte také: Hobojista Vilém Veverka: Jaká místa mám v Praze rád