Jeho slova potvrdil i fakt, že se nekonečné fronty pivních degustátorů tvořily ještě déle, než dvě hodiny po otevření areálu. „Festival je úžasný, je na skvělém místě a lidé sem chodí pivo ochutnávat a ne se opíjet. Je také báječné, že tu poznáme spoustu lidí z oboru. Cítíme se zde skvěle," řekl Ondřej Husák, spolumajitel rodinného pivovaru Zichovec.

A spokojení jsou i samotní návštěvníci. „Festival si maximálně užíváme, místo, kde se koná je jeho přidanou hodnotou. Počasí nádherně vyšlo, piva, které jsme doposud ochutnali, jsou skvělá. Nejvíce nám zatím chutnalo pivo z Pivovaru Podlesí, z Pivovaru U Fleků a z Chmelařského institutu," uvedl návštěvník Jiří.

Čtěte také: Festival na Pražském hradě představí pivo jako ušlechtilý nápoj

O Českomoravském svazu minipivovarůLogo Českomoravského svazu pivovarů na sklenici s pivem.Českomoravský svaz minipivovarů byl založen 16. dubna 2011 32 restauračními pivovary, jako reakce na neustále rostoucí počet restauračních a produkčních minipivovarů a v současné době má 94 činných členů. Českomoravský svaz minipivovarů slouží jako profesní organizace, která poskytuje poradenství, vzdělávací servis a školení a v neposlední řadě informační servis o vhodných zdrojích a surovinách pro výrobu piva.