„V rámci těchto omezení bude zachován provoz po Koněvově ulici do centra pro veškerou dopravu. Ve směru z centra bude autobusová doprava vedena po objízdné trase ulicemi Prokopova, Rokycanova, Jeseniova a Ostromečská, kde bude otočena směrnost,“ informovala magistrátní společnost na webu. Ostatní řidiči budou dotčený úsek objíždět přes Prokopovu a Olšanskou ulici.

Podle dopravního podniku hlavního města (DPP) se rekonstrukce „Koněvky“, jak tuto dlouho třídu nazývají místní, dotkne sedmi linek (z toho čtyř denních a tří nočních). Autobusům se ve směru na Florenc (respektive Olšanské náměstí) trasa nemění. Ovšem z centra na Žižkov budou linky číslo 133, 207, 908 a 909 jezdit výše zmíněnou trasou. Navíc se přesune zastávka Tachovské náměstí a mezi zastávkami U Památníku a Černínova přibudou další tři nové zastávky – Prokopovo náměstí, Rokycanova a Ostromečská.

„Ve směru Ohrada jsou linky vedeny do zastávky Olšanské náměstí beze změny a následně ulicemi Prokopova, Rokycanova, Jeseniova, Ostromečská, Koněvova a dále po svých trasách,“ píše DPP o autobusech číslo 136 a 913 s tím, že nově zřízené zastávky Rokycanova a Ostromečská budou společné s linkou 207. Drobných změn dozná rovněž linka 175. Více se dozvíte na webu dopravního podniku.