Radnice to zdůvodnila tím, že oba ředitelé neplnili právní povinnosti a nedávné kontroly odhalily hrubé nedostatky vhospodaření a účetnictví. Podle radního Jiřího Janečka kšeftovali ředitelé spronajímáním sportovníchhřišť.

„Ikdyž jsou na svých školách uznávanými pedagogy, jako manažeři neobstáli, proto jsme oba odvolali,“ sdělil starosta Dalibor Mlejnský (ODS). Městská část kontrolovala hospodaření čtyř namátkově vybraných škol, udvou znich přišla na závažná pochybení. „Zdůvodu jsme se rozhodli, že veřejnosprávní kontroly mají smysl a budeme vnich pokračovat. Další plánujeme už vlednu příštího roku,“ doplnil Mlejnský.

Ředitelé se otom, že je včera odvolali, dozvěděli až od redaktorů Deníku. „Nechci se ktomu vyjadřovat, protože mi za to místní radnice nestojí. Krok, který udělali, je jejich právo. Jestli ale budu chtít ještě pracovat ve školství, si rozmyslím,“ řekl ředitel Základní školy Campanus Zdeněk Střihavka. Naznačil, že za odvoláním ale nemusí stát jen špatné hospodaření. Ředitel Základní školy na Květnovém náměstí Vladimír Kokšal byl odvoláním zaskočen. „Byl unás audit a já zrovna pracuju na odstranění chyb. Do konce měsíce jsem chtěl vydat příkaz. Kontrolovalo se unás hospodaření, ale také smlouvy opronájmu,“ připustil.

Městská část chce vybrat nové nástupce vrámci konkurzního řízení. Odvolání ředitelů není vPraze ani vrepublice příliš častý jev. Většinou osesazení ředitelů usilují rodiče žáků, kteří ktomu mají pedagogické důvody. Podle místostarostky Prahy 2Evy Paulové se stakovými problémy potýká každé větší město. Praha 2by chtěla takových ředitelů vyměnit několik. Podle Paulové je to ale složité.