Navzdory doporučení ministerstva zahraničí necestovat za současné situace do Turecka odletěla dnes časně ráno z Ruzyně do letoviska Antalya na Turecké riviéře zhruba stovka lidí se společností Travel Service a ČSA.

Let z Istanbulu byl zrušen 

Z ruzyňského letiště se létá do Istanbulu a do Antalye, do Ankary ne. Časně ráno z Prahy odletěl spoj společností Travel Service a ČSA do Antalye, který se má vrátit v 11.00. Další charterový spoj do Antalye má odletět v neděli po 04:00.

Sobotní ranní spoj Turkish Airlines z Istanbulu s příletem do Prahy v 09.00 byl zrušen, stejně tak později i další let tohoto dopravce s příletem ve 13.40. V letovém řádu figuruje ještě večerní let.

Zrušen byl sice spoj společnosti Bora Jet s odletem do Antalye v 19.00, ale ne kvůli situaci v Turecku. „Zřejmě nenaplnili let," řekla mluvčí letiště Marika Janoušková.

Převrat v Turecku 

Pokus o státní převrat propukl v Turecku v pátek pozdě večer, stojí za ním část armády. Turečtí vládní činitelé tvrdí, že se jim podařilo puč potlačit. Hlášeno je nejméně 90 mrtvých. Boje se odehrávaly především v Ankaře a v Istanbulu.

V Turecku, zejména v jeho přímořských letoviscích, se v tuto chvíli nacházejí stovky Čechů. Jejich situací se bude odpoledne zabývat krizový štáb na ministerstvu zahraničí.

Čtěte také: Noční spoj z Prahy do Antalyie byl obsazen zhruba z poloviny