Společnost Praha-Jeruzalém dostane nejvyšší částku 22milionů korun. Vminulosti chtěla vdevadesátých letech minulého století začít vdomě vMasilově ulici provozovat restauraci, ale radnice byty vdomě odprodala nájemníkům. Ti se proti podnikatelskému záměru firmy vzbouřili, a ten nebylo možné realizovat. Společnost požadovala náhradu škody 66milionů korun a vyhrožovala arbitráží.

Budou hledat viníky

Radnice nakonec dohodla částku 22milionů korun. „Je nepříjemné, že musíme platit za chyby dřívějších představitelů radnice. Obávám se však, že pokud bychom neodhlasovali vyrovnání, tak bychom na arbitrážích a dalších soudních tahanicích zaplatili mnohem více,“ řekl Deníku starosta PetrHejma.

Opozice na včerejším jednání požadovala, aby se do rizika arbitráže šlo. Ikdyž se jí to nepodařilo prosadit, nakonec byla poměrně spokojena. Do usnesení totiž prosadila usnesení otrestní a hmotné odpovědnosti. Finanční odbor radnice tak musí prověřit smlouvy zminulosti a pokusit se zjistit trestní odpovědnost konkrétníchosob.

Zprovozní garáže

Smlouvu onarovnání bude podepsána také sfirmou European Property Invest, která chtěla před dvanácti lety postavit společně směstskou částí dům vLodecké ulici. Dala na to 10,5milionu korun, ale záměr se neuskutečnil. Společnost se začala soudit a chtěla vrátit částku isúroky. Zastupitelé včera odhlasovali, že radnice zaplatí 16,5milionu korun. Dalších asi deset milionů korun zaplatí radnice za zprovoznění podzemních garáží pod domem vPalackéhoulici.