I proto by velká rekonstrukce byla žádoucí. Pokud navíc desítka uspěje, pokryje část nákladů na opravu dotační titul hlavního města Prahy.

Úpravy by měly nejen zlepšit technický stav budovy, ale i snížit její energetickou náročnost. Vedení desítky uvedlo, že by bylo rádo, aby se s první fází rekonstrukce začalo už v příštím roce. Záležet však bude na tom, zda se podaří obstarat všechny nutné dokumenty.

Koalice Vlasta návrh kritizuje

Koalice Vlasta ale návrh opravy kritizuje. „Je v pořádku, že se bude radnice opravovat. Vadí nám, že nikdo neřekl, co vše se opraví a jaké budou náklady,“ uvedla Renata Chmelová. „Osobně by mě zajímalo, jestli v návrhu počítají s parkovacími místy, protože jejich nedostatek je velkým problémem,“ doplnila.

V jedné z dřívějších studií byla podle ní vize taková, že by se jako parkoviště mohlo využít nepostavené patro v Nákupním centru Eden. Jelikož se ale o úpravách budovy radnice vedly dlouhé debaty několik let, nejsou některé dřívější varianty řešení už dnes reálné.

Podle vedení desítky je ale předčasné hovořit o rozsahu prací a nákladech, když je schválený jen záměr. „Čekáme na návrhy stavařů a architektů,“ říká Martina Baťová z tiskového oddělení.