„Čtyři roky jsme terorizováni zvuky, které se z hřiště ozývají," stěžovali si už před rokem tamní obyvatelé.

Mezi místními a členy klubu vznikly spory, které už nedovolují vyřešit situaci smírnou cestou. Původně se počítalo, že sportovní klub bude na místě působit až do konce letošního roku, vůči tomu se však odvolali dotčení obyvatelé. Vedení radnice Prahy 15, na jejímž území se hřiště nachází, už dříve slíbilo, že hokejbalovému klubu najde nový domov.

Jelikož patnáctka nečekala, že klub u školy v Horních Měcholupech nebude mít možnost na hřišti vytrvat do konce roku 2016, připravuje nyní náhradní krizové řešení. „To by spočívalo v přemístění Koma arény do lokality v ulici U Hostivařského nádraží. Přičemž prioritou zůstává zachování stávajícího hřiště, a tedy pokračování činnosti HBC Hostivař na hřišti ZŠ Křimická," uvedlo ve svém prohlášení vedení městské části.

Zmírnění hlukové zátěže

Nyní jsou projednávány varianty provedení protihlukových opatření či zastřešení hřiště, které by zmírnilo hlukovou zátěž v okolí. Rozhodnout má stavební odbor radnice, který má celou stavební akci posoudit. O vybudování protihlukových opatření uvažovalo i předchozí vedení radnice, které chtělo sportovní plochu zastřešit, což mělo vyjít na 12 milionů korun.

Minulou zimu se vyřešením situace okolo hokejbalového klubu ujal předseda finančního výboru Prahy 15 Martin Omáčka. Pražskému deníku tehdy řekl, že přestěhování hřiště by se mělo uskutečnit do 1,5 roku, protože by vycházející přesun byl levnější než opatření. Už tehdy bylo podle něj na výběr několik míst, kam by se klub mohl na Praze 15 přesunout s tím, že vybudování nového hřiště by vyšlo na asi 1,5 milionu korun.

Čtěte také: Radnice chce přestěhovat hřiště, které trápí lidi hlukem