Radní se také zabývali budoucí podobou východní části městského neboli „vnitřního“ okruhu. Nadále zůstávají ve hře dvě varianty – vybudování zcela nové velkokapacitní komunikace nebo menší úpravy dvou již existujících tras – z nichž každá má své politické zastánce. Radní odsouhlasili, že bude vypracována studie k posouzení alternativ vedení trasy. Na její závěry si však bude třeba počkat nejméně rok. 

ODS podporuje původní trasu

Po vysoutěžení dodavatele by výsledky mohly být k mání nejdříve za devět měsíců – možná ale až za dvanáct. Proti aktuálnímu rozhodnutí radních se v úterý ohradili opoziční občanští demokraté. Jejich předseda Filip Humplík zdůraznil, že to, co je potřeba, je začít stavět – nikoli další a další studie.

ODS podporuje původní trasu s pracovním označením Vlasta. To, že radní požadují nové vyjádření odborníků, je podle něj jen produktem vnitřních hádek v koalici, která Praze nyní vládne.  Z koaličních stran počítaly s variantou Vlasta ČSSD a ANO, zvažování alternativ vychází především z požadavků Trojkoalice v čele se Zelenými.