„Do ANO 2011 jsem vstoupil jako úspěšný podnikatel a celé čtyři roky jsem se snažil prosazovat protikorupční pojetí komunální politiky, někdy i přes silný odpor jednotlivců,“ píše dosavadní radní za ANO Zdeněk Hořánek v rezignačním dopise adresovaném Andreji Babišovi, předsedovi pražské organizace Janu Říčařovi i předsedovi organizace ANO v Praze 6 Romanu Mejstříkovi.

K poslednímu jmenovanému se vztahuje další část Hořánkovy rezignace: „Vzhledem k tomu, že je současné vedení oblastní organizace Praha 6 plně pod vlivem předsedy, kterému je poctivost a čestné jednání naprosto cizí, jsem nucen kromě odstoupení z kandidátky rezignovat k poslednímu červenci i na členství v hnutí ANO 2011. Jediným kritériem pro sestavování kandidátky není odvedená práce, ale slepá poslušnost výměnou za zajištěné, nebo přislíbené placené posty,“ říká Hořánek.

Místo na kandidátce Hořánkovi nabídli Starostové. „Zdeňka Hořánka a jeho výkon v radě i zastupitelstvu Prahy 6 sledujeme dlouho. Podle nás by byla velká škoda, kdyby někdo tak důvěryhodný a profesionální měl úplně skončit v politice. Proto jsme mu po poradě vedení klubu Starostů a nezávislých nabídli místo na naší kandidátce. Jsme rádi, že nabídku přijal,“ dodává místostarosta Prahy 6 a lídr místní kandidátky Starostů Jan Lacina.

"Pan Hořánek nemluví pravdu. Z dejvické organizace jsou na předních místech kandidátní listiny Prahy 6 dokonce dva lidé. Vedení oblasti je vyhodnotilo jako schopnější a pracovitější. Místo toho, aby se pan Hořánek zamyslel nad důvody, zvolil přeběhnutí k jiné straně, která mu nabídla volitelné místo a tedy i funkce," ohradil se pro Pražský deník Roman Mejstřík.

"Mrzí mě ale hlavně způsob, jakým to udělal. Rezignaci podal až v době, kdy už kandidátka i s jeho jménem byla odevzdána, a ta se tak narychlo musela měnit. Vzhledem k tomu, ze se okamžitě objevil na kandidátce jiné strany, nelze se zbavit podezření, že měl vše domluveno dlouho dopředu. To vše ve spojení s lživými výroky rozhodně není jednání férového chlapa," doplnil.